Zupełnie niedawno w naszym kraju pojawił się nowy problem.Brak pracowników


Dzisiaj menadżerowie , właściciele firm tych małych i tych całkiem sporych borykają się ze zbyt małą liczbą pracowników. Niestety niż demograficzny i emigracja naszych rodaków do państw zachodnich zrobiły swoje .


Zdarza się, iż na odnalezienie pracownika tracimy tygodnie lub nawet miesiące.


instytucja
Author: foam
Source: http://www.flickr.com
Ale wcale nie ma obowiązku tak być. Kołem ratunkowym w takim wypadku ma możliwość być outsourcing pracowniczy, a dokładniej powiedziawszy pracownicy (https://www.workservice.pl/poradniki/jak-odnalezc-sie-na-rynku-pracy/) z Ukrainy pomogą rozwiązać ten kłopot. Korzystanie z usług wypożyczonych pracowników jest niezwykle wygodną alternatywą dla firm posiadających produkcję sezonową, bo pracownicy mogą być zatrudnieni wyłącznie w celu zrealizowania określonych prac. To także dobre rozwiązanie dla zakładów produkujących cały rok. Różne zasady współpracy z jednostką oferującą outsourcing pracowniczy (dowiedz się więcej tutaj) negocjujemy indywidualnie, niesłychanie często jest tak, że w umowie zaznaczamy możliwość zatrudnienia pracownika. Jednak z reguły pracownik zatrudniony w agencji pozostaje w tej agencji, prace wykonuje dla nas, ale to ona akurat ponosi koszty związane z zatrudnieniem . W wypadku, gdy w grę wchodzą pracownicy (http://www.workservice.pl/poradniki/szczesliwa-siodemka-czyli-jak-rozwinac-w-pracy-skrzydla-porady-dyrektora-hr/) z Ukrainy to agencja zajmuje się oczywiście wszelakimi pozwoleniami , formalnościami i formą zatrudnienia. Korzyści więc odnosi każda ze stron.


To właśnie pracownicy z Ukrainy są niesłychanie cenieni przez polskich pracodawców.


Jest tak z tego powodu, że niekorzystna sytuacja za wschodnią granicą sprawia, iż ludzie chętnie przyjeżdżają do naszego kraju, gdyż polskie wynagrodzenia bywają o bardzo dużo większe niż te na Ukrainie.

Tags: Produkty, formalności, kraj, reguły, zakład