Znaczenie prawidłowego widzenia


Wzrok to niezwykle znaczący zmysł. Dzięki niemu zdołamy się swobodnie poruszać, czytać i podziwiać urodę świata. Ten kto dobrze spostrzega nie zdaje sobie sprawy z tego jak dużo chorób dotyczy naszych oczu. Zaniedbana choroba oczu może w dużym stopniu obniżyć niezależność, pozbawić nas pracy. Początkowe objawy to zazwyczaj gorsze, zamglone widzenie, znaki w druku się rozmazują.

odwiedź stronę centrum lekaraskiego Alfa
Author: MilitaryHealth
Source: http://www.flickr.com
Niezwłocznie powinniśmy się udać w w takim przypadku do lekarza okulisty. Znikome z pozoru problemy ze wzrokiem mogą sygnalizować poważne schorzenia oczu. Jeżeli któryś z części w tej skomplikowanej machinie kuleje, zaczynamy źle widzieć. Pierwsze znaki, że ze wzrokiem dzieje się coś niedobrego, pojawiają się po 40 roku życia.

Oddalamy gazetę, bowiem znaki rozmazują się, gdy trzymamy ją w pobliżu. Oczy bolą nas i pieką. Z czasem dołączają bóle głowy. Oznaki te bagatelizujemy, przypisując je zmęczeniu, lub wiekowi, lecz nie zawsze tak jest. Szpital - wejdź tu - okulistyczny kuruje oczy zachowawczo, albo operacyjnie. W leczeniu zachowawczym ogromną rolę grają obecnie antybiotyki, dzięki którym w wielu chorobach, kiedyś nader trudnych na leczenie, współcześnie medycyna uzyskuje bardzo dobre wyniki w ich leczeniu. Duże sukcesy przynosi też w okulistyce leczenie hormonalne, przede wszystkim zastosowanie hormonu kory nadnerczy kortyzonu, jaki podawany w niektórych chorobach wirusowych rogówki, oraz w zapaleniu miąższowym rogówki na tle kiły wrodzonej daje niesłychane wcześniej wyniki terapeutyczne.

Wśród operacji okulistycznych w szerokim zakresie stosowany jest transplantacja rogówki, co umożliwia przywrócenie wzroku w przypadkach bielma rogówki, dawniej nieuleczalnego.Oko jest czułym narządem zmysłu o zawiłej budowie. Choroby okulistyczne mogą dotyczyć wielu pojedynczych części oka składających się na gałkę oczną, także nerwu wzrokowego, a także narządów dodatkowych oka, czyli powiek, spojówek, mięśni ruszających okiem i narządu łzowego, którego rolą jest utrzymywanie należytego poziomu nawilżenia powierzchni oka i oczyszczanie jej. Szpital okulistyczny zajmie się wszelkim gatunkiem chorób.

Tags: lekarz, głowa, przeszczep, zmysł, kortyzon