Zespół Aspergera a autyzm to inne dolegliwości. Te dwie przypadłości się różnią, choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy


Jak w każdej epoce, tak i obecnie rodzą się dzieci z autyzmem lub Zespołem Aspergera. W naszym kraju jedni, jak i drudzy definiowani są tak samo, chociaż jednak, jak i druga przypadłość mocno się od siebie różnią. Niestety, niska świadomość i brak wiedzy na ten temat są na niskim poziomie, a wszystko to przez brak zrozumienia czy pragnienia poznania świata tak żyjących dzieci. W tym artykule spróbujemy trochę przybliżyć tą tematykę, udzielić odpowiedzi na pytanie czym są te dwa schorzenia?


Dziecko i rodzic, chłopiec
Author: Monthly_M
Source: Fotolia
Zespół Aspergera, zresztą, jak i autyzm to zaburzenie rozwojowe, jakie ma neurologiczne podłoże. Niestety, jego przyczyny nie są poznane.

Jeśli szukasz podobnych materiałów na przedstawiany temat, to kliknij tutaj - ta polecana treść (https://lomza.centrumdemed.pl/demed/periodontologia-profilaktyka-i-leczenie-chorob-przyzebia/) publikuje zbliżone tematy!

Kiepską wiadomością jest też to, iż jest to zaburzenie, którego nie można wyleczyć, jest więc dla osoby która na to cierpi czymś powszechnym od urodzenia aż do śmierci. Zespół Aspergera raczej będzie zdiagnozowany dopiero w tym momencie, gdy dziecko idzie do szkoły. Trudno zaś o wcześniejszą diagnozę, gdyż objawy są niemal identyczne jak w autyzmie.

Najbardziej istotna różnica pomiędzy Zespołem Aspergera a autyzmem jest tego typu, iż dzieci z pierwszą przypadłością umieją rozwijać się intelektualnie. Jednocześnie, nie każdy człowiek ze zdiagnozowanym Zespołem Aspergera potrzebuje leczenia farmakologicznego. Jednak, lekarz może zadecydować odmiennie, w takim przypadku leczenie w największej ilości przypadków rozpoczyna się w wieku dorastania, a osoba z tym zaburzeniem przyjmuje leki na depresję przez całe życie. Autyzm natomiast to całościowe zaburzenia rozwoju, najczęściej jest obserwowany w ciągu pierwszych trzech lat życia. Dzieci autystyczne są zamknięte w świecie własnych przeżyć, odcinają się od rzeczywistości (zobacz stronę : zespół Aspergera) . Chociaż objawy mogą wskazywać na schizofrenię, to jest to błędna obserwacja.


Autyzm, jako nazwa tych zaburzeń, to dość nowe podejście, ponieważ jeszcze do połowy dwudziestego wieku nie umiano właściwie zdefiniować tych objawów, więc wykorzystywano wcześniejsze, niezbyt trafne kryteria diagnostyczne. Tak samo jak Zespołu Aspergera również autyzmu nie da się wyleczyć. Najkorzystniejsze rezultaty zapewnia natomiast odpowiednia edukacja oraz terapia behawioralna. Rodzice dzieci cierpiących na autyzm mogą też zdobyć pomoc w różnorodnych ośrodkach, stowarzyszeniach czy fundacjach. To umożliwia przejść ten trudny czas poczuć wsparcie, gwarantuje również poznanie innych rodziców z dziećmi cierpiącymi na na autyzm.

Tags: dziecko, rodzice, dzieci, terapia, wiedza, lekarz, życie