Zdrowe ząbki? Nie wystarczy czyszczenie ząbków - zatroszcz się o czystość jamy ustnej


Zdrowe ząbki nastręczają egzekwowania kilku reguł czystości jamy ustnej. Przeczytaj, czy dosyć odpowiednio troszczysz się o swe uzębienie.


Zadbana jama ustna nastręcza akcesoriów takich jak: szczoteczka do czyszczenia zębów, nitka dentystyczna oraz płyn przeciwzapalny.
Najistotniejsza jest szczotka. Może być to szczotka elektryczna albo tradycyjna, grunt, ażeby miała całkiem miękkie włosie. Nazbyt sztywne rani dziąsła jak też powoduje krwawienia. W sprzedaży osiągalne są także szczotki z twardym włosiem, jednak zaleca się je do czyszczenia protez, a nie ząbków. Główka szczotki musi być plastyczna, ażeby umożliwić dokładne wyczyszczenie wszelkich zakamarków, natomiast rączka musi doskonale leżeć w dłoni. Szczotkę warto wymieniać co kwartał.

Absorbujący tekst? Jeżeli tak sądzisz, kliknij bez wahania ten odnośnik, gdyż w witrynie terapia biofeedback warszawa, którą tu znajdziesz, także jest coś ciekawego.

Pastę dobierz do wymogów zębów (wybielającą, do delikatnych dziąseł, mocno odświeżającą). Kiedy nie masz szczególnych kłopotów z zębami, użytkuj pasty o wszechstronnym działaniu.


komórki
Author: brett jordan
Source: http://www.flickr.com


W zachowaniu czystości jamy ustnej niezbędna będzie też nitka dentystyczna. Czyść przy jej pomocy przestrzenie między zębami przed każdym szczotkowaniem. Na pewno przyda się też tak zwana "skrobaczka" do języka, która wyeliminuje z niego nalot. Do oczyszczania języka nie używaj szczoteczki, bo w taki sposób przeniesiesz mikroorganizmy z języka na uzębienie. Powinniśmy płukać także jamę ustną specjalnym płynem, który dochodzi do miejsc nieosiągalnych dla szczotki.
Taki płyn zabija drobnoustroje, uniemożliwiając tworzenie się nazębnej płytki, jak też odświeża oddech. Bywa bardzo korzystny przy częstych stanach zapalnych w jamie ustnej. Za każdym razem kupuj płyny bez alkoholu, dlatego że inne wysuszają śluzówkę.

Tags: żel, zęby, organizm, sposób, kłopot