Zdrowe konsumowanie, kontra zastępowanie soli - a więc, dbajmy o zdrowie i ciałko


Jakie są zasady zdrowego odżywiania oraz w jaki sposób się ma do nich konsumowanie soli? Jakimi rzeczami zastąpić sól w przestrzeganej co dzień diecie? Czy bywa ona niebezpieczna? Co może powodować jej nadmiar w organizmie istoty ludzkiej? To wszyściutko oraz jeszcze bardziej dużo bez problemu odnajdziesz w naszym nowiutkim artykule!


Nasz tekścik rozpoczniemy od stwierdzenia: zdrowe odżywianie zasady, albowiem są one niezwykle ważne przy zdrowej diecie. Najistotniejsze wśród nich to nie wątpiąc w to: konsumowanie 4-5 posiłków na dzień bez podjadania w pomiędzy posiłkami, dokładne gryzienie i przeżuwanie, jedzenie produktów z niskim indeksem glikemicznym a także jego niskim ładunkiem, unikanie nadwyżki cholesterolu, spożywanie rzeczy, które to maja w posiadaniu nieprzetworzone witaminki, minerały, błonnik, czy nienasycone kwasy tłuszczowe. Wszystkie te rzeczy są niewiarygodnie ważne, jednak nie są jedynymi zasadami, które trzeba przestrzegać. Powstało ich jeszcze parę, lecz my w późniejszej cząstce felietonu skoncentrujemy się na jednej jeszcze rzeczy spośród nich, a konkretnie o Soli Kuchennej i tym, czym mamy możliwość ją zastąpić.


Leczenie
Author: Alden Chadwick
Source: http://www.flickr.com
masaż
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com


Na pytanie: czym zastąpić sól - istnieje parę wSPAniałych odpowiedzi. Najwspanialsze oraz najprostsze spośród nich to zioła oraz przyprawy, chociaż i one nie bywają w stanie w dostateczny sposób ograniczyć sól, albowiem trzeba zastąpić również potrawy, które posiadają w swoim składzie sód.


Choć zazwyczaj nie zdajemy sobie z tej rzeczy sprawy, to spożywając takie rzeczy jak chipsy czy precelki, dostarczamy do organizmu nadmiar potrzebnej nam do życia porcji soli, co może powodować nadciśnienie, a nawet i niewiarygodnie niebezpieczny udar mózgownicy.

Tags: SPA, czas, człowiek, sposób