Zażywanie leków zmniejszających ból na własną rękę – czy zażywanie ich jest konieczne?


W ataku migreny, przy ogólnym zmęczeniu, w stresie czy w przypadku kłopotów z bezsennością, ludzie często zażywają różnego rodzaju leki. Sięgają po nie, ponieważ są dostępne od ręki, możemy je kupić w drogerii, na stacji paliw, w saloniku prasowym albo dowolnym większym markecie. Weszło im to w nawyk i zamiast korzystać z łagodnych produktów albo metod naturalnych, jak aromaterapia lub muzykoterapia, z przyzwyczajenia sięgają po kapsułki.

relaks w naturze
Author: Bob Jenkin
Source: http://www.flickr.com
Prawda jest taka, że ludzie nie poszukują przyczyny bólu i nie próbują jej zlikwidować, tylko starają się stłumić ból powszechnie dostępnymi lekami przeciwbólowymi. Podobnie ze skutkami przedłużającego się stresu – zamiast usiłować przyciąć do minimum i postawić na silny relaks, nie usuwają przyczyn swojej frustracji i sięgają po używki. A co człowiek może dla siebie zrobić, by zredukować nieprzyjemne skutki życia w ciągłym biegu, codziennych porcji stresu i nieregularnego trybu życia? Kilka prostych kilka prostych kroków poczynionych w stronę lepszego życia pomoże odzyskać równowagę.

W pierwszej kolejności postarajmy się zupełnie zrezygnować z zażywania leków przeciwbólowych. Na początku na pewno będzie trudno je czymś zastąpić, zwłaszcza kiedy mamy wyrobiony nawyk sięgania po nie w każdej sytuacji, gdy tylko pojawia się ból. Nie nośmy żadnych leków przeciwbólowych przy sobie. W przypadku bólu łatwo będzie sięgnąć po nie do torebki, a przecież chodzi o coś innego. Dobrze jest mieć przy sobie woreczek czy rodzaj takiej gąbeczki nasączonej olejkiem eterycznym, który zredukuje ból głowy (lawenda, mięta, geranium, eukaliptus). Wyjście z pomieszczenia (najlepiej na świeże powietrze) i wąchanie woreczka powinno pomóc. Można też nosić buteleczkę z mieszanką olejków przy sobie, by wetrzeć je w skronie przy ataku bólu. Zmęczenie po całym dniu możemy zmniejszyć podczas wieczornej kąpieli w wannie.

Ten odnośnik tu przybliży Ci większą ilość informacji na prezentowany temat, który tak niezwykle Cię zaciekawił i zwyczajnie wciągnął.

Dobrze jest również dodać odprężające olejki do wody i włączyć elementy takie jak muzykoterapia, gimnastyka, masaż, spacery lub medytacja -Połączenie różnych technik relaksacyjnych powinno przynieść oczekiwane efekty. Aromaterapia i muzykoterapia z pewnością sprawdzą się również przy kłopotach z zasypianiem. Zwykle natłok codziennych spraw lub stres wynikający z niedokończonych rzeczy nie pozwala nam spokojnie zasnąć. By nie przewracać się z boku na bok, dobrze jest nasączyć poduszkę odrobiną olejku z lawendy oraz włączyć na przykład 20-sto minutową płytę ze spokojnym nagraniem. To pomoże się wyciszyć i sprawi, że łatwiej zaśniemy. Starajmy się, aby naszą odruchową reakcją na pojawiające się problemy było sięgnięcie po naturalne, łagodne metody.

Interesuje Cię prezentowany tekst? Jeżeli tak, to poznaj ten użyteczny serwis (https://www.restylane.com/pl/faq). Znajdziesz tam materiały, które będą dla Ciebie zajmujące.

Leki dostępne online to na pewno szybki i działający sposób na walkę z bólem, lecz wygramy ją tylko wówczas, kiedy znajdziemy źródło tego bólu i sprawimy, że ono zniknie.

Tags: leki, ból