Z jakich powodów polecam zostanie tłumaczem języka obcego?


Praktycznie od dziecka chciałem wykonywać tłumaczenia. Bardzo lubiłem języki obce, a więc nie mam dużego problemu z tym, aby poznawać nowe słówka - niemieckie albo angielskie. Jednakże fakty są takie, że raczej nie wszyscy ludzie są odpowiednimi tłumaczami. W bardzo wielu przypadkach nawet jeśli kompletnie nie mamy kłopotów z danym językiem obcym, to tak czy siak nie nadajemy się do tłumaczeń. Trudno w jakiś sposób polemizować z tym twierdzeniem - w końcu w żadnym razie nie odkryłem czegoś nowego. No dobrze, ale w końcu pragnę wymienić w owym artykule atuty zostania tłumaczem.


tłumacz w pracy
Author: Joshin Yamada
Source: http://www.flickr.com
Niesamowicie doskonałe jest to, że przykładowo tłumacz niemieckiego warszawa ma możliwość co miesiąc zarobić całkiem duże pieniądze. Wcale nie przesadzam. Solidny tłumacz (ciekawa strona}) ma możliwość zarobić duże pieniądze, co do tego ciężko mieć nawet małe wątpliwości. Szczególnie tacy tłumacze, którzy aż kipią energią są w stanie zarobić niezłe pieniądze. A więc jeżeli świetnie znasz język obcy, a na dodatek masz zdrową mentalność, zapewne poradzisz sobie z dosłownie wszystkim.

Uwaga! Przygotowaliśmy dla Ciebie nowy wpis - a w nim ciekawa kwestia na powyższy temat. Zajrzyj koniecznie i życzymy owocnej lektury.

Trudno myśleć w zgoła odmienny sposób.


Bardzo często moja praca jest trochę stresująca - kiedy wykonuję tzw. tłumaczenia symultaniczne. Jednak oczywiście nie uskarżam się, bo w sumie tłumaczenia angielski są całym moim życiem. Uwielbiam tłumaczyć, uważam, że to kapitalne, mocno rozwijające zadanie. Często możemy w sumie uważać, iż tłumacz w zasadzie nie ma dobrego życia, nieustannie się nudzi, ale to fałsz. Pewnie można wymienić wiele profesji, które mają lepiej, ale są również zawody, które nie mają startu do mojego. A poza tym, dzięki właśnie pracowaniu jako tłumacz jestem bez dwóch zdań niezależny.


A więc jeśli będę pragnął nieco odpocząć od naszego kraju, polskiego klimatu, itp., zawsze mogę jechać do choćby Tajlandii. Moja znajoma przynajmniej połowę roku spędza w ciepłych krajach. Choć tak naprawdę nie są to typowe wakacje, ponieważ tak czy siak musi pracować, to bez cienia wątpliwości jest zadowolona. Kto by nie był? Zatem jak pewnie dostrzegłeś, nigdy nie mogę powiedzieć, że praca jako tłumacz to kiepskie zajęcie. Takie jest moje zdanie. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dot. zostania tłumaczem, serdecznie zapraszam do zadawania pytań.

Tags: języki obce, tłumaczenia