Życie nie zawsze bywa usłane różami i nasze relacje z kierownikiem są w stanie nas doprowadzać do białej gorączki


Niestety często zdarza się, że nie jesteśmy w stanie wytrzymać w pracy. Przyczyn może być niestety kilka.


Niektórzy posiadają pracę idealną. Po prostu wszystko im się ułożyła: miejsce pracy, szef, godziny pracy, współpracownicy, obowiązki oraz nawet wynagrodzenie.
kodeks pracy
Author: Wawel Service


Szkolenie
Author: Caro Griffin
Source: http://www.flickr.com


Takich osób jest zapewne niewiele, ponieważ cuda nie zdarzają się codziennie. Wiele jest jednak ludzi, którzy powtarzają, że minusy ich pracy wydają się być na tyle nieirytujące, że mogą sobie z tym wszystkim jakoś poradzić.

Zobacz więcej porad pod linkiem - pokażą inny aspekt sprawy. Bez obaw - one odnoszą się do zbliżonej problematyki, więc też Cię zabsorbują!

Czasami niestety sytuacja jest tak bardzo toksyczna, że powinniśmy pomyśleć o ucieczce. Najlepszym wyjściem będzie wtedy szukanie nowej pracy. Kiedy w końcu ją znajdziemy, to w dotychczasowym miejscu zatrudnienia składamy wypowiedzenie. Może ono ciągnąć się nawet do trzech miesięcy (w zależności od tego, jak długo tam przepracowaliśmy). Jednakże można zasugerować przełożonemu rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Jest to dobre wyjście dla ludzi, którym się śpieszy lub dla tych, którzy nie są w stanie już wytrzymać pracy w znienawidzonym miejscu. Dobrze będzie zaproponować przełożonemu jakąś konkretną datę. Może, ale w ogóle nie musi się on z nią zgodzić. Powinniśmy jednak dążyć do kompromisu. Możemy na przykład zaproponować, że w czasie, gdy będziemy jeszcze pracować w firmie, wyszkolimy nową osobę na nasze stanowisko. Powinniśmy wówczas także wybrać cały zaległy urlop.
Istotne jest to, żeby być świadomym tego, że takiego rodzaju porozumienie należy zawrzeć na piśmie. Umowy ustne w żadnym wypadku nie mają mocy prawnej.

Tags: firm, zadania, rodzaj, kierownik