Wynajmowanie magazynu – fundamentalne kwestie


Prowadzenie swojej działalności gospodarczej nieraz jest związane z przymusem wynajęcia powierzchni magazynowej. W szczególności, gdy powiększamy ofertę i wymagamy więcej miejsca, by przechowywać asortyment, który będziemy sprzedawać klientom. Jeśli i tobie konieczna jest powierzchnia magazynowa – Wrocław to tylko jedno z miast, w których można znaleźć magazyny. Jakie kwestie są dla nas najważniejsze?

hala magazynowa
Author: Angelika Dubinska
Source: http://www.flickr.com
Powierzchnia magazynowa we Wrocławiu?Bez wątpienia jest to usytuowanie magazynu. Bez dobrej lokalizacji nie będziemy mogli w prosty sposób transportować artykułów. Jeśli zainwestujemy w magazyn umiejscowiony w bezpośrednim sąsiedztwie zakładu, nie będziemy musieli zastanawiać się nad kosztami związanymi z transportowaniem asortymentu z magazynu do siedziby firmy i na odwrót. Gdy sprzyjająca lokalizacja nie wchodzi w grę, zasadniczym czynnikiem są trasy szybkiego ruchu bądź autostrada, którą w błyskawiczny sposób będziemy mogli dostać się na miejsce. Następną ważną dla klientów poszukujących magazynu sprawą jest cena magazynu. Wydatki nie mogą przekraczać naszego budżetu przeznaczonego na te cele, ponieważ poza powierzchnią magazynową powinniśmy myśleć także o innych ważnych kwestiach dla naszej firmy, np. o promocji. Umowa musi uwzględniać wszelkie koszty i być przyjazna dla każdej ze stron. Muszą być w niej ustalone wszystkie prawa i obowiązki właściciela magazynu i osoby, która zdecydowała się na jego wynajem, by wszystko było jasno przedstawione. Należy pamiętać o wyznaczeniu czasu najmu, który najczęściej zaczyna się od 3-letniego okresu. Wynajem powierzchni magazynowej Dobrze też pamiętać o zweryfikowaniu warunków, jakie panują w magazynie. Ma być to nowoczesna powierzchnia, mająca pomieszczenia biurowe Liberty - (papier ksero a4) oraz socjalne, jakie także potrzebne są każdej firmie.

produkty w magazynie
Source: pixabay.com
Nie obejdzie się również bez dużego parkingu, na jaki bez trudności wjadą auta ciężarowe i na którym będzie można wypakować cały towar. Teraz już wiesz, na jakie kwestie powinieneś zwrócić szczególną uwagę. Pamiętając o tych kryteriach powinieneś znaleźć magazyn, jaki będzie dobrze służyć twojej firmie i z którego będziesz zadowolony. Podpisując umowę dokładnie przeczytaj wszystkie punkty, aby nie okazało się, że nie spostrzegłeś konieczności uiszczania dodatkowych opłat, a wszystko będzie w porządku.
Jeśli szukasz dodatkowych informacji zdobędziesz je na tej stronie

Tags: firma, magazyn, towar