Wszystko na temat PIT-37, czyli co musisz wiedzieć przed tym, gdy złożysz deklarację podatkową przy dochodzie z tytułu umowy o pracę


Dla większości z nas obcowanie z dokumentem PIT a więc złożeniem zeznania o personalnym dochodzie) sprowadza się do złożenia prośby danej firmie księgowej o wykonanie tego nieprzyjemnego obowiązku w naszym imieniu. Bywa też i tak, iż PIT zostanie rozliczony za nas przez firmę, która nas zatrudnia.


Należy mieć na uwadze, że jest to bardzo komfortowa sytuacja, ponieważ praktycznie nie ma mowy o jakichkolwiek zmartwieniach - całość tej nieprzyjemnej roboty będzie zrobiona za nas. Obok oczywistych plusów są jednak i minusy - tak oto omija nas niezwykle istotny proces w karierze każdego podatnika. A opłaca się być świadomym w jaki sposób działa cały mechanizm podatkowy. Nigdy nie wiemy w jakim momencie taka wiedza może nam się przydać.
Warto rozpocząć jednak od informacji, że nie musimy już w ogóle przekazywać naszego PITa do instytucji księgowych, jakie świadczą takie usługi. Jesteśmy w stanie zrobić to samodzielnie i to bez dogłębnej wiedzy na temat podatków. Sprawa ma się tak, ponieważ mamy sposobność rozliczenia online.

Zamierzasz zdobyć inne informacje na opisywany wątek? Na pewno notka z witryny (http://www.waliduda.pl/) również je ma, zatem kliknij w to miejsce i poznaj je szczegółowo.

Jeśli chodzi zatem o zagadnienie jakim jest PIT 2016 program do rozliczenia jesteśmy w stanie ściągnąć z sieci - . W ciągu kilkunastu minut będziemy mogli samodzielnie złożyć deklarację podatkową bez straty czasu błąkania się po urzędach. Wracając jednak do tematu o formularzach PIT, to chyba jednym z najbardziej popularnych jest obecnie PIT-37.

Czy nasz tekst wywarł na Tobie pozytywne wrażenie? Wejdź więc na naszą nową witrynę - tam można zobaczyć tu (http://kancelaria-mackowiak.pl/porady-prawne) nasze świetne wpisy.

Taki papier wypełniają wszyscy ci, którzy uzyskali dochód wykonując pracę w zakresie umowy o pracę lub były zatrudnione na tak zwanej umowie śmieciowej. O czym warto pamiętać, taki formularz powinny także pobrać osoby, które otrzymują rentę bądź też emeryturę czy też są beneficjentami programów opieki społecznej. Co niezwykle interesujące, PIT-37 dotyczy również dochodów z zakresu praw autorskich ale także osoby wykonujące daną pracę odbywając równocześnie karę w więzieniu.


Zarządzanie
Author: Wikilogia
Source: http://www.flickr.com


NIezwykle istotną informacją pozostaje w tym temacie ostateczny termin na złożenie deklaracjii. W roku 2017 jest to dzień 2 maja. Dobrze jest o tym pamiętać, planując uprzednio to, w jaki sposób i w którym momencie mamy zamiar rozliczyć się z podatku. Brak przedłożonej deklaracji będzie zapewne potraktowane jako uchylanie się od obywatelskiego obowiązku, co jest w stanie doprowadzić do nałożenia przez urząd wysokich kar finansowych - (link do artykułu). I tutaj z odsieczą przychodzi program PIT online 2017 dzięki jakiemu unikniemy zbędnego stresu, wynikającego choćby z utraty cennego czasu w niekończących się kolejkach w urzędach skarbowych.


Programy tego rodzaju są niezwykle przyjemne jak i łatwe w obsłudze, a przede wszystkim pozwalają nam na rozliczenie się z podatku bez potrzeby wychodzenia z domu. Co ważne, dobrze jest od jakiegoś czasu zerkać także różnego rodzaju portale podatkowe, ponieważ jest to nieocenione źródło wiedzyi, które może dać nam podpowiedź jak podejść do konkretnych tematów.

Tags: portal, dług, księgowy, osoby