Wszyscy wiemy, że by mieć szczupłą sylwetkę, musimy często ćwiczyć


W zdrowym ciele zdrowy duch — tak mówi stare polskie przysłowie. Jest ono całkowicie prawdziwe.


ćwiczenia są jednym z najistotniejszych czynników, które pomagają nam zachować zgrabną sylwetkę i zdrowie na długie lata.
krem
Author: CityTree עץבעיר
Source: http://www.flickr.com


Ludzie, którzy trenują dość często, powtarzają, że plusów płynących z takiego rodzaju treningu jest o wiele więcej. Podczas wysiłku fizycznego pojawia się w organizmie endorfina, czyli hormon szczęścia. Nie trzeba się więc opychać czekoladą, aby poczuć radość.

Ten odnośnik do strony (apteczkadziecka.pl/) kieruje do niezwykle ciekawej witryny, która zawiera równie fascynujące dane na opisywany wątek.

Częste treningi mają więc wpływ pozytywnie na naszą głowę oraz na nasze ciało. Same plusy. Dlaczego więc jest tak wiele ludzi, którzy zawsze starają wymigać się od jakiejkolwiek aktywności fizycznej? Prawdopodobnie jest to kwestia lenistwa, które było utrwalone przez wiele lat. Jeśli ktoś stale siedział przed telewizorem, to niełatwo mu będzie zmotywować się do ruchu. Musimy zatem mocno się zmotywować, nie przekładać ćwiczeń na tzw. wieczne "od poniedziałku" i zacząć małymi kroczkami. Nie należy przy pierwszym treningu żądać od siebie zbyt dużo, gdyż możemy zrobić sobie krzywdę. Z tego powodu trzeba rozkręcać się stopniowo. Możemy wybrać indywidualne treningi takie jak basen albo jazda na rolkach. Jeśli jednak lepiej odnajdujemy się w grupie i jesteśmy wtedy bardziej zmotywowani do częstych ćwiczeń, to warto zapisać się na przykład na aerobik albo zumbę.
Dla ludzi, którzy preferują coś spokojniejszego, świetnym wyjściem będzie dla przykładu joga. Rozciągniemy swe mięśnie i zaczniemy tracić zbędne kilogramy.

Tags: trening, ćwiczenia, życie