Wiesz jak wybrać świetnego doktora ginekologa?


Niemało kobiet zastanawia się, jak szukać najlepszego ginekologa. I wbrew pozorom nie jest to problem jedynie młodych kobiet, które po raz pierwszy planują iść do specjalisty. Znaleźć profesjonalnego i rzetelnego specjalistę "od spraw kobiecych" w praktyce nie jest tak łatwo.
gabinet ginekologiczny
Author: Agência de Notícias do Acre
Source: http://www.flickr.com
Dla bardzo wielu kobiet wizyta u ginekologa to nie tylko badania, ale również właściwa komunikacja oraz poczucie odpowiedzialności specjalisty za kondycję pacjentki. Bardzo ważna jest również świadomość kobiety, w jaki sposób powinna przebiegać standardowa wizyta u fachowca oraz czego musi od niego oczekiwać. Ginekolog w ramach każdej standardowej wizyty powinien w głównej mierze przeprowadzić z każdą kobietą kilkuminutowy wywiad i spytać m.in. o przebyte dotychczasowo dolegliwości, występowanie chorób nowotworowych wśród bliskich, ciąże oraz stosowane środki antykoncepcyjne. Ważne jest, aby pacjentka powiedziała o wszystkich swoich kłopotach. Następnym bardzo ważnym elementem są badania cytologiczne. Jeśli okaże się, że badania wyszły niepokojąco, kobieta musi być błyskawicznie o tym powiadomiona oraz umówiona na kolejną wizytę. Podczas badania cytologicznego specjalista musi dodatkowo zrobić badanie narządów rodnych kobiety. Odpowiednio wykonywane musi być również badanie USG dopochwowe - zobacz szczegóły na informacje na na stronie na więcej na tutaj na na stronie na więcej na na stronie na tutaj na .
Lekarz ginekolog musi również wykonywać co roku USG piersi kobietom, które nie przekroczyły 50 lat, jednakże w przypadku kobiet powyżej 50 roku życia zaleca się wykonywanie mammografii przynajmniej raz na dwa lata.
Ciąża
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Również gabinet ginekologiczny powinien spełniać określone wymagania. Niezbędny jest np. dostęp do toalety, przepaska na biodra czy jednorazowe obuwie - to konieczne elementy wszystkich gabinetów ginekologicznych, jakie muszą znaleźć się u lekarza specjalisty. Do tego rzecz jasna dodać trzeba sterylne urządzenia jednokrotnego użytku, wyposażone w konieczne atesty i certyfikaty. Odpowiednio zrealizowane badania i częste wizyty u ginekologa mogą idealnie zapobiegać różnym chorobom kobiet. Jeżeli nie znamy żadnego odpowiedniego specjalisty, a oprócz tego nie chcemy trafić do kogoś, do kogo raczej nie będziemy mieć zaufania, powinniśmy zapytać o radę znajomych.

Zainteresował Cię ten post? Zatem kliknij w link do serwisu kebab warszawa dostawa i ciesz się następnymi tekstami. W razie pewnych wahań - odezwij się do nas.

(czytaj to)

Tags: zdrowie, USG, ginekolog, badania cytologiczne, badanie, badania, piersi, pacjentki