We współczesnym społeczeństwie wyrobił się pogląd, iż każda osoba mająca jakieś kłopoty ze swoim zachowaniem lub osobowością powinien udać się po poradę do psychologa.


We współczesnym społeczeństwie wyrobił się pogląd, iż każda osoba posiadająca jakieś kłopoty ze swoim zachowaniem bądź osobowością powinien udać się po poradę do psychologa. Jest to nawet modne, ponieważ zwłaszcza osoby zamożne często mają swoich osobistych psychoterapeutów.

Z zasady psychologowie to wysoko wykształceni specjaliści, którzy skończyli renomowane uczelnie, czyli osoby które powinny posiadać odpowiednie kwalifikacje do pomagania ludziom z problemami. Na nieszczęście często praca psychologa przypomina porady pradawnego szamana, który próbuje znaleźć skomplikowane rozwiązania bardzo prostych problemów. Można zauważyć to szczególnie w przypadku młodszych pacjentów, których rodzice przychodzą z problemem zatytułowanym: moje dziecko gryzie inne dzieci. Wtedy do pracy wkracza psycholog, który twierdzi, że to całkiem normalne zachowanie w trakcie dorastania i nie można dziecka w tym ograniczać. Skutkiem takiego podejścia do tematu są ulice pełne niewychowanych wyrostków, dla których nieposłuszeństwo wobec rodziców jest normalną sytuacją.
psycholog
Source: flickr.com
Oczywiście obecnie bez problemu możemy wynająć psychologa, gdziekolwiek nie spojrzymy możemy zauważyć reklamy typu: gabinet psychologiczny wrocław bądź dobry psycholog wrocław, jednakże warto przemyśleć czy faktycznie taka osoba jest nam niezbędna - konsultacje psychologa z Wrocławia Charakterownia.

Jeśli ten temat Cię , to zapewne zainteresuje Cię także nowa publikacja na omawiane zagadnienie, gdyż także ma atrakcyjne informacje.

Prawda jest taka, iż większość problemów z wychowaniem jest znana ludziom od wielu lat i są na nie sprawdzone sposoby. W dawnych czasach rodzice nie potrzebowali psychoterapeutów, żeby wychować swoje dzieci. W dzisiejszych czasach na nieszczęście rodzice traktują swoje pociechy jak królów i księżniczki, których pod żadnym pozorem nie można dotknąć nawet palcem, a wszelakie problemy z zachowaniem tłumaczy się różnymi chorobami typu ADHD.Rzecz jasna część z tych kłopotów faktycznie ma podłoże w jakiejś chorobie, jednakowoż zdecydowana większość z nich bierze się złego wychowania. Brzydka prawda jest taka, iż dzisiejsi rodzice są bez przerwy zajęci, w skutek czego nie mają wystarczająco dużo czasu dla swoich pociech co w prostej linii prowadzi do błędów w wychowaniu. Reasumując obecnie mamy do czynienie ze swoistą modą na psychologów - gabinet psychologiczny Charakterownia.
Posiadanie osobistego psychologa staje się pomału symbolem statusu społecznego. Na nieszczęście moda ta przekłada się także na dzieci oraz młodzież, których rodzice próbują zamaskować swoją nieudolność za pomocą wymyślonych chorób swoich pociech. Prawda jest jednakowoż taka, że w większości sytuacji wystarczy poświęcić im odrobinę więcej czasu, a większość problemów sama się rozwiąże.

Tags: dziecko, terapeuta, psychoterapeuta, opiekun