W zbliżającym się czasie sporą część naszego społeczeństwa będzie czekało złożenie sprawozdania podatkowego - nikt tego nie lubi, ale wszyscy powinni zrobić


Duża część dorosłych rozliczała już kiedyś sprawozdanie podatkowe. Choćby jeden raz. Wielu obywateli pamięta jeszcze okres Polski Ludowej, kiedy musieli całość ostrożnie liczyć ręcznie, a potem stać w ogromnych kolejkach, żeby złożyć sprawozdanie w Skarbówce.
eksperci
Author: Ben McShea
Source: http://www.flickr.com


Dzisiaj szczęśliwie te czasy wydają się już odległą historią.


portal podatnika
Author: Jardenberg
Source: https://www.flickr.com


W obecnych czasach rozliczenie PIT-u nie wydaje się już być torturą, choć dla dużej części Polaków nadal jest pewnego rodzaju stresem. Jednak dzisiaj wszystko przechodzi już prędko oraz gładko. Możemy wypełnić sprawozdanie podatkowe oraz wysłać je do urzędu przez internet. Wszystko w 40 minut i to bez wstawania od komputera czy choćby sięgania po kalkulator (zobacz kalkulator wynagrodzenia netto). Rewelacyjne programy pomogą nam wypełnić wszystkie wymagane pola arkuszu, podsumują całość i gotowe.


Portal podatnika to rewelacyjna sprawa. Możemy zapisać się i przetrzymywać tam swoje PIT-y z ubiegłych lat. Wobec tego do kolejnego uzupełnianego przez nas dokumentu nie będziemy musieli wpisywać już dziesiąty raz swych danych, co w dużej mierze zaoszczędzi nasz czas. O ile nie zmieniliśmy adresu, to pierwsza strona sprawozdania nadal jest taka sama, ponieważ pesel i miejsce urodzenia zmienić się już nie mogą.
Mimo wielu udogodnień należy zarezerwować sobie choć trzy kwadranse na to, aby wypełnić PIT bez gonitwy. To ważne, ponieważ nie powinniśmy popełnić błędów. Niepoprawnie wypełniony dokument zostanie nam zwrócony, a my pewnie zostaniemy wezwani w celu wyjaśnienia sprawy.

Tags: części, online, prawa, możliwości, rodzaj