W trosce o higienę przyrządów medycznych


Niezależnie od dziedziny medycyny, prócz dbałości o podejmowanie właściwych leczniczych działań, równie ważna jest troska o urządzenia wykorzystywane w czasie zabiegów i operacji. Nie wszystkie bowiem wykorzystywane są jednorazowo, a po dokonaniu określonych medycznych czynności wyrzucane do odpowiednich pojemników. Znaczna większość sprzętów medycznych służy wielu pacjentom, w związku z tym zachowanie wysokiego poziomu ich sterylności jest kwestią priorytetową.

urządzenie dezynfekujące
Author: YUCHIA CHUNG
Source: http://www.flickr.com
W obszarze utrzymania koniecznych standardów czystości medycznych urządzeń pomocna staje się tak zwana myjnia dezynfektor. Zapewnia ona skuteczne mycie i dezynfekcję narzędzi, dlatego też idealnie spisuje się nie tylko w placówkach medycznych, ale też w laboratoriach i klinikach stomatologicznych. Takie urządzenie składa się między innymi z komory nieprzelotowej jednodrzwiowej, drzwiczek mogących pełnić funkcję stolika dla wyciąganych sprzętów, komory myjni wraz z elementami funkcjonalnymi – ramionami spryskującymi, , a także suszarek, pojemników, tac narzędziowych, itp. Działanie poszczególnych elementów ułatwiają sterowniki oraz specjalistyczne oprogramowanie. Warto dodać, iż myjnia dezynfektor gwarantuje powtarzalny przebieg procesu mycia oraz dezynfekcji sprzętu (a więc oferuje spełnienie wymogów zawartych w jednej z norm – DIN 58952-3), możliwość kontrolowania parametrów procesu (np. temperatury), walidacji procesu, przeprowadzenie testów kontrolnych, oszczędność środków czyszczących czy czasu samego personelu - myjnia dezynfektor.dezynfekcja
Author: Jérôme Decq
Source: http://www.flickr.com
Znaczącą uwagę do zachowania czystości i sterylności narzędzi przywiązuje również firma Planmeca – globalny lider produkcji nowoczesnych urządzeń medycznych, stosowanych w wielu sektorach opieki zdrowotnej - planmeca znam.swidnica.pl. W asortymencie oferowanych przez nią produktów można znaleźć między innymi unity stomatologiczne (czyli fotele dentystyczne z dodatkowym wyposażeniem, np. lampami, stojakami na konkretne sprzęty, itp.), rentgeny, rozwiązania programowe (oprogramowanie do przetwarzania obrazu i inne rozwiązania cyfrowe) i wiele innych.

Nie zwlekaj - jeśli spodobały Ci się te interesujące treści, to kliknij w podany link i czytaj też (https://rehabi-rehabi.pl/wozek-toaletowy-sanitarny) kolejne tekst.

Należy podkreślić, iż w czasie wytwarzania sprzętów, Planmeca opiera się na licznych badaniach, współpracy ze specjalistami zajmującymi się dziedziną zdrowia, a co najistotniejsze – zapewnia należytą higienę oferowanego sprzętu poprzez dobór wysokiej jakości materiałów, konstrukcji i doskonałych parametrów technicznych.

Tags: materiał, medycyna, norma