W jakim momencie powinniśmy pójść do psychologa? Co warto wiedzieć? Co możemy dzięki temu zyskać?


Kiedy warto pomyśleć o odwiedzinach u psychologa? Kiedy poczujemy, iż to już jest ten moment, iż nic nam nie pomaga więc powinniśmy umówić się na wizytę? Objawów takiego stanu może być wiele, jednakże to my powinniśmy odpowiedzieć sobie na proste pytanie: czego pragniemy od takiej wizyty. Dlaczego to takie ważne?

Wiele osób decyduje się na uczęszczanie do psychologa, choć tak naprawdę nie wie po co. Najgorsza jest motywacja w stylu: jest to modne. To wiadoma droga donikąd, ponieważ do psychologa powinny chodzić osoby, jakie mają określone problemy lub...cele. Tak, to może niektórych zadziwić, lecz psycholog K. Korczowska - (leczenie depresji wrocław) czy psychiatra to nie jedynie specjalista od problemów, lecz również od osiągania mierzalnych celów. Przykład? Chcemy być w mniejszym stopniu nieśmiali, planujemy poprawić autoprezentację, a może bardziej radzić sobie z niepokojem. To dla niektórych mogą być kłopoty, które przeszkadzają w wielu sytuacjach, lecz powiedzmy sobie otwarcie, iż nie uniemożliwiają działania na co dzień (no chyba, że dość często jesteśmy w takich sytuacjach, przykładowo mamy taką pracę).

psycholog
Source: flickr.com
Jeżeli określimy sobie cel przed terapią mamy szanse na najbardziej efektywne rezultaty. W przypadku problemów sprawa jest bez wątpliwości: decydujemy się na wizytę, gdyż pragniemy pomocy. Jeżeli sobie nie możemy sami poradzić, to potrzebujemy kogoś, kto popatrzy z zewnątrz, osoby, która zna się na ludzkich problemach, kto nas zrozumie. Udajemy się więc do fachowcy, przykładowo gabinet psychologiczny Warszawa i mówimy, z czym jest problem, jakie mamy objawy, w jakich sytuacjach się pojawiają - właściciel gabinetu psychologicznego Bożena Jakubowska.Często osoby na początku boją się mówić o wszystkich objawach, bo niektóre są dosyć dziwaczne (jak odruchy wymiotne albo parcie na stolec), lecz dla psychologa to są rzeczy standardowe. Pamiętajmy, że te nieprzyjemności bardzo dużo mówią mu o naszej psychicznej kondycji, więc ażeby terapia była jak najbardziej wymierna nie można nic ukrywać. Jeśli więc odczuwasz, że możesz skorzystać dzięki takim wizytom, to już dzisiaj zapisz się na pierwsze spotkanie. Tym bardziej jak masz problem, nie czekaj i się nie bój.

Koniecznie zweryfikuj ofertę odnoszące się do zbioru zbliżonych materiałów. Są one zamieszczone na innym tego typu serwisie - zobacz je.

Wiele osób już korzystało z takiej pomocy i rzeczywiście to odmieniło ich życie, dlatego powinniśmy się przełamać.

Tags: terapia, motywacja, problemy, wizyta