W jakiej sytuacji nie jesteś zobowiązany składać zeznania podatkowego? Dowiedz się, co może zwolnić cię ze składania PIT-u


Każdy podatnik jest zobowiązany raz w roku złożyć stosowne dokumenty podsumowujące jego dochody. To tak zwany PIT, jaki podług ustanowionych zasad należy dostarczyć do ostatniego dnia kwietnia – naturalnie najlepiej wcześniej, lecz pomimo tego, że z góry znamy niniejszą datę, to wielu z nas częstokrotnie zwleka do ostatniego momentu. Jest jednak grupa osób, jakie są zwolnione z tego, by złożyć PIT 2016. Skontroluj czy zaliczasz się do grupy tych szczęśliwców.


Po pierwsze są to osoby, które osiągają przychody zwolnione z obowiązku opodatkowania. Jeśli się właśnie zdziwiłeś, że takie w ogóle istnieją, zajrzyj do odpowiedniej ustawy, a wszystkiego się dowiesz. Lista jest całkiem pokaźna, więc dobrze się z nią drobiazgowo zapoznać, a być może okaże się, że nasze przychody także są w niej ujęte. To na przykład przeróżnego rodzaju odszkodowania lub zasiłki, oczywiście kiedy nie przekraczają ustalonej sumy, jaka może różnić się w każdym roku podatkowym Po drugie z zeznań podatkowych zwolnione są osoby pobierające świadczenia z ZUS-u bądź z KRUS-u.
pit
Author: eFile989
Source: http://www.flickr.com


O wszelkie kwestie powiązane z rozliczeniami zabiegają w takim wypadku wskazane instytucje, wysyłając stosowne formularze do Urzędu Skarbowego oraz zwalniając z tego obowiązku osoby biorące te świadczenia. Zeznania nie składają również emeryci, chyba że wykonują dodatkową pracę, by mieć dodatek do comiesięcznej emerytury.

Jeśli zaciekawił Cię omawiany wątek, to obejrzyj także (http://www.dryg.pl/oferty?categories=10&positions=74) pozostałe równie ciekawe strony, które zawierają nie mniej istotne informacje.

Jest także suma wolna od podatku, jednakże nawet jeżeli nie przekroczymy wyznaczonej kwoty, musimy złożyć PIT, gdyż dzięki temu dostaniemy zwrócenie podatku - .
Jeżeli jednak jesteś zobowiązany do złożenia rozliczenia podatkowego, warto jest do tego wykorzystać darmowy program, jaki zdecydowanie uła podatkiem (zobacz https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-dotacje-z-urzedu-pracy-na-podjecie-dzialalnosci-gospodarczej) usprawni to zadanie.


Program i rozliczanie PIT przez Internet bowiem zwalnia nas przede wszystkim ze stania w kolejkach, ale nie wyłącznie. Oprócz tego umożliwia uniknąć błędów w rozliczeniach i gwarantuje wszelkie dokumenty, wraz z załącznikami, które należy uzupełnić, aby nie było żadnych braków. Gdy w związku z tym musisz złożyć PIT, zrób to używając właściwej aplikacji, a wypełnione wnioski prześlij przez Internet.

Tags: Urząd Skarbowy, podatek, opodatkowanie