W jaki sposób wypełnić PIT-37 - instrukcja


Zeznanie PIT 37 jest najpopularniejszą deklaracją podatkową składaną w zwykłych przypadkach, kiedy pracownik, zleceniobiorca bądź emeryt rozlicza swe jedyne źródła przychodów rocznych.


Owa deklaracja nie jest dla Ciebie, jeśli rozliczasz pozarolniczą działalność gospodarczą czy też działy specjalne wytwórczości rolnej.
program pit 2016 online
Author: Billie Ward
Source: http://www.flickr.com


W nich sam bowiem jesteś odpowiedzialny za obliczenie i zapłatę należnego podatku dochodowego. Jeżeli pozyskujesz przychody opodatkowane podług skali tak za pośrednictwem płatnika (dla przykładu umowa o pracę), jak też bez pośrednictwa płatnika (przykładowo sprzedajesz prywatnie meble na aukcyjnym serwisie), to nie wybierzesz owej deklaracji. Zeznanie dotyczy jednostek, które do swych dochodów nie doliczają przychodów małoletnich dzieci. Doliczenie następować może tak przy indywidualnym opodatkowaniu, przy łącznym rozliczeniu, jak też rozliczeniu jako osoba samotnie wychowująca maluchy. Doliczać nie możemy jednak przychodów małoletnich z pracy, stypendiów a także dochodów z rzeczy oddanych im do swobodnego użycia. Wówczas nadal możesz się opodatkować w PIT 37, natomiast małoletni złoży swą deklarację, jaką sygnować winien jego rodzic lub opiekun.


Zeznanie dotyczy osób, które nie obniżają dochodów o straty z lat ubiegłych. Jeśli doliczeniu podlegają straty - wypełnić należy inną deklarację. PIT-37 można złożyć z kolei za rok, w jakim wykazano stratę, czyli podatnik zamiast zarobić - stracił. Deklaracja dotyczy małżonków rozliczających się łącznie, jeśli oboje spełniają warunki do wypełnienia PIT-37. Błędem jest składanie wspólnie deklaracji PIT-37, w wypadku kiedy w roku, za jaki składa się rozliczenie, doszło do zawarcia małżeństwa albo do rozwiązania wspólności majątkowej.
Mąż i żona rozliczają się wtenczas samodzielnie, każdy z nich na deklaracji, która jest dla niego stosowną. Miej na uwadze, iż odliczenia, które przewiduje ustawa o PIT, tyczą się odrębnie każdego z partnerów.

Jeśli zainteresował Cię opisywany artykuł, spójrz na treść (http://www.pap.pl/mediaroom/839759,gdy-nie-radzisz-sobie-z-windykatorem.html) znajdujące tutaj, są w tamtym miejscu podobne wiadomości, które Cię zainteresują.

Program pit 2016 online z pomocą którego bez trudności się rozliczysz, jest dostępny w internecie.

Tags: gra, zyski, dochody