W jaki sposób unikać kłopotów z bankiem?


Problemy natury finansowej są w stanie w niektórych przypadkach doprowadzić do czynów samobójczych! Zapewne to nie jest przypadek, że na skutek kryzysu ekonomicznego w USA oraz na naszym kontynencie, również niestety u nas, znacznie wzrosła liczba samobójstw.

karta kredytowa
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
1. Trzeba przed uzyskaniem kredytu w banku zastanowić się bardzo dokładnie ten temat. Mocno możliwe, że najzwyczajniej w świecie nie powinniśmy brać tego kredytu bankowego, bo potem będziemy musieli praktycznie klepać biedę; po spłaceniu rat bankowych niezbyt wiele zostanie nam do życia! Pamiętajmy, iż czasami lepiej założyć darmowe konto bankowe, łożyć na nie każdego miesiąca kasę, aby mieć okazję po pewnym czasie wypłacić wszystko z banku i nareszcie spełnić zachciankę. Przykładowo zakup telewizora, wakacje na Malcie czy remont sypialni. Marzeń typowo zakupowych można wymienić dużo. Przeanalizujmy własną sytuację, nie bądźmy głupi, a to stosunkowo częste na świecie...2. Jeśli bądź co bądź zdecydujemy się na zaciągnięcie zobowiązania finansowego, uszanujmy rady doświadczonych specjalistów - to znaczy doradca kredytowy, wbrew pogłoskom, wcale nie jest przedsiębiorcą, któremu wyłącznie zależy na tym by wcisnąć klientom ten kredyt, który tak naprawdę jest niekorzystny, ale bank daje mu dobrą prowizję za polecenie kogoś. Doradca finansowy, który jest w porządku na całe szczęście nie jest tylko i wyłącznie wytworem wyobraźni fachowców od marketingu.


3. Doceńmy częściej parabanki. Wiadoma kwestia, w takim parabanku nie weźmiemy pożyczki na znaczne kwoty, ale przynajmniej rzeczywistość jest taka, że mamy możliwość załatwić kredyt bez zaświadczeń o zarobkach - na przykład jeśli jesteśmy bez pracy bądź pracujemy, lecz na czarno. Raczej nikt nie lubi biurokracji, więc czymś miłym jest możliwość szybkiego załatwienia sobie pożyczki.


4. A może kredyt od najzupełniej nieznajomej osoby? Bądź co bądź pożyczki społecznościowe z miesiąca na miesiąc są coraz powszechniejsze. Kilka dni temu jeden z serwisów ekonomicznych podał, że w Polsce pożyczki społecznościowe wzrastają w błyskawicznym tempie, tzn. ich udział w rynku finansowych. Ryzyko jest małe, przecież oprocentowanie jest od samego początku podane, toteż nie zostaniemy zrobieni w konia.

Ta nowa publikacja (http://www.magdalenagrzeskowiak.pl/kontakt.html) jest niezwykle interesująca i jeżeli poszukujesz więcej danych na opisywaną tu problematykę, to odnajdziesz je tutaj.

Akurat odnośnie tego kredytobiorcy nie powinni miewać żadnych wątpliwości.

Tags: kredyt bankowy, pożyczka, konto bankowe, kredyt bez zaświadczeń o zarobkach, pożyczki społecznościowe