W jaki sposób skutecznie szukać zatrudnienia? Sprawdź, w jaki sposób możesz szukać pracy


Po pierwsze zaplanuj konkretne działania na każdą dobę, określając liczbę ofert pracy, jakie sprawdzisz, ilość rozmów telefonicznych jak też wizyt u możliwych pracodawców. Pamiętaj, nawet doskonały plan dopełniania celu nie powiedzie się, gdy nie będziesz niezłomny! Nazwij przejrzyście cel zawodowy, przykładowo: "W ciągu pół roku chcę znaleźć zatrudnienie w biurze podatkowym", by twoje poszukiwania skupiły się na pracy właściwej dla ciebie.


Zastanów się, jaki jesteś, na czym się znasz? Ustal zajęcia, jakich mógłbyś się podjąć. Skonstruuj zestawienie swoich doświadczeń jak też nabytych umiejętności. Spisz swe zainteresowania, dostrzeż w czym jesteś niezły. Sporządź spis swych kwalifikacji, wypisz wszystkie szkoły, szkolenia, uzyskane tytuły, nagrody. Przemyśl, na jakiego rodzaju stanowiskach zdołałbyś wykorzystać swe możliwości.
praca
Source: pixabay


Po drugie, gromadź wiadomości o miejscach pracy. Spożytkuj sieć kontaktów. Powiadom familię oraz wszystkich znajomych o tym, iż poszukujesz pracy (wskaż jakiego rodzaju) oraz staraj się, co jakiś czas z nimi kontaktować. Pytaj o możliwości zaangażowania w zakładach, w jakich pracują twoi znajomi. Pytaj o znane im przedsiębiorstwa. Większość chlebodawców woli zatrudniać osoby rekomendowane. Pytaj przyjaciół o kontakt. Nie proś ich, żeby pozyskali ci pracę. Kontaktuj się wprost z chlebodawcą. Wykorzystując net wyszukaj adresy interesujących cię przedsiębiorstw. Można również wpisać frazy: oferty pracy Radom bądź oferty pracy Brzeg - w zależności od twego miejsca pobytu. Z pracodawcami kontaktuj się osobiście, telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej. Staraj się poznać stanowiska a także nazwiska osób odpowiedzialnych za rekrutację oraz osobiście składaj aplikacje do firm, nawet jeżeli nie ogłaszały one wolnych miejsc pracy. Pomyśl o pracy na zastępstwo. Korzystaj z usług urzędów pracy. Uczestnicz w giełdach pracy (zobacz ile zarabia psycholog) a także odwiedzaj giełdy branżowe. Bądź przygotowanym do rozmowy, zatroszcz się o prezencję, miej swoje CV.


Sieć internetowa jest nadzwyczaj bogatym źródłem danych. Usiądź wygodnie przed pecetem i napisz w przeglądarkę przykładowo hasło: oferty pracy Piotrków Trybunalski, a uzyskasz całe mnóstwo ofert z twego miejsca zamieszkania.

Tags: Aplikacja, miejsca pracy, stanowiska