W jaki sposób skutecznie poszukiwać pracy?


Z roku na rok szukanie zatrudnienia staje się coraz bardziej skomplikowaną działalnością. Nie wystarcza napisać odręcznie własny curriculum vitae i złożyć w wydziale kadr. Dziś powinieneś potrafić skutecznie zareklamować własną osobę jako godną uwagi kandydatkę na konkretne stanowisko, osobę wyjątkowo spełniającą wszystkie wymogi. A w związku z tym, musisz umieć tak przedstawić swoje zdolności a także doświadczenie, by potencjalny pracodawca dokładnie ciebie wyselekcjonował z setek pozostałych chętnych. Jakim sposobem tego dokonać?

Praca przy komputerze
Author: U.S. Department of Agriculture
Source: http://www.flickr.com
Przede wszystkim - zindywidualizowane CV. Niestety, swe dokumenty musisz dopasowywać za każdym razem do aktualnej propozycji pracy. Nie wystarczy jeden raz skonstruować curriculum vitae oraz raz skomponować list motywacyjny, ponieważ każdy ewentualny chlebodawca ma cokolwiek inne wymogi albo oczekiwania. Pamiętaj, iż nieaktualne albo nieadekwatne do umiejętności curriculum vitae drastycznie zmniejsza Twoje szanse na znalezienie wymarzonej pracy.Korzystaj więc ze wsparcia. Nawiąż kontakt z ekspertami. Istnieje wiele przeróżnych biur (zobacz prosty program do fakturowania) dopomagających w poszukiwaniu pracy, z których ofert możesz skorzystać – i nie idzie mi wcale o Urząd Zatrudnienia (). W Biurach Pośrednictwa Pracy pomagają stworzyć dokumentację, ale również organizują rozmaite potrzebne kursy. Doskonałym sposobem na zdobycie cennego doświadczenia jest wolontariat. Tym bardziej, jeśli stanęłaś w „martwym punkcie” – skończyłaś szkoły, zaś nie znalazłaś sobie pracy. W trakcie takowej działalności pozyskasz nowe doświadczenia, nowy wpis do CV, ale także będziesz mogła poznać nowych ludzi. Jeśli wyszukałaś odpowiadające ci ogłoszenie z atrakcyjną posadą, czas zacząć działać. Zobacz także .
Nie myśl o aplikowaniu do jakiejkolwiek firmy bez dokładnego wywiadu na jej temat. Musisz mieć pojęcie, w jakiej branży działa, co fabrykuje i do czego to służy. Dobrze jest też poznać parę firm konkurencyjnych. Potrzebujesz praktycznych informacji w celu ustalenia misji firmy, jej wizji i ważkich celów. Im sporzej będziesz wiedziała o swoim przyszłym miejscu zatrudnienia, tym lepiej będziesz przygotowana do rozmowy kwalifikacyjnej.

Nadto pozwoli Ci to upewnić się, czy Twe priorytety oraz cele pokrywają się z zamysłami potencjalnego chlebodawcy. Z pomocą przychodzi także sieć internetowa, warto wbić w wyszukiwarkę frazy tj.: praca Włocławek, praca Szczecin () czy oferty pracy Jarosław.

Tags: Internet, CV, kadry, urząd, sieć internetowa, wolontariat.