W jaki sposób się tworzą i jak można leczyć modzele, czyli informacje o tej coraz częściej występującej dolegliwości.


Skóra w wielu fragmentach ciała bez przerwy jest narażona na najróżniejsze naciski i obtarcia. U dużej liczby osób nie będzie się to wiązać z żadnymi konsekwencjami, jednak u niektórych dojść może do jakiś zmian we wrażliwych miejscach. W wyniku podrażnień czy ugniatania zewnętrzna warstwa skóry zaczyna obumierać i tworzy się twarda, zgrubiała warstwa. Nie jest ona spowodowana jakimiś bakteriami, wirusami czy grzybami, więc nie da się nią zarazić podczas kontaktów, jednak niekiedy spowodować może spory dyskomfort.
Lekarze nazywają te odciski modzelami, na szczęście są one jedynie nieco uciążliwie i przeszkadzają, ale nie powinny powodować jakiś groźniejszych skutków. Modzele tworzą się głównie na dłoniach i stopach, ze względu na to, że są to najbardziej narażone na ugniatanie części ciała, lecz spotyka się je także na łokciach oraz kolanach. Najczęściej spotykane są na podeszwach stóp, powstają tam w wyniku chodzenia w ciasnych i wąskich butach, zakładania obuwia z wysokimi obcasami czy też unikania skarpet.pomocne rozwiązanie
Author: osseous
Source: http://www.flickr.com
Modzele może nie będą łatwe do wyleczenia, ale przy pewnym wysiłku da się ich bardzo skutecznie pozbyć. Oczywiście najważniejsze będzie wyeliminowanie źródła ich powstawania, więc przykładowo przy obuwiu należy wymienić je na właściwe. Czasami mogą pomóc odpowiednie ochronne wkładki, przez co stopy nie już nie będą tak dociskane, a także eliminacja obcasów i zakładanie skarpetek. Lecz do pozbycia się będą modzele, które już wcześniej powstały, lecz i na to znajdą się odpowiednie metody.

Usuwanie modzeli można rozpocząć od ich namoczenia i próby usunięcia (usuwanie nagniotków).

Na niniejszej stronie jest dużo rzeczowych wiadomości, ale szybko sprawdź także dodatkowe szczegółowe informacje pantomogram białystok cena. One również są bez wątpienia godne uwagi.

Zrobić to można za pomocą odpowiednich preparatów, chętnie stosowane jest również moczenie ich w ciepłej wodzie i następnie ścieranie za pomocą pumeksu. Jeżeli ktoś nie czuje się na siłach, to powinien się wybrać do gabinetu kosmetycznego, gdzie zabieg będzie fachowo przeprowadzony. W przypadku, kiedy ktoś będzie chorował na choroby związane z układem krążenia, to może być konieczne usunięcie modzeli przez lekarza, gdyż samodzielna próba pozbycia się ich może być dość ryzykowna.

Tags: stopy, skóra, zabieg, odciski