W jaki sposób rozliczyć PIT-37 za 2016 rok krok po kroku


W bieżącym roku blankiet PIT-37 nie przeszedł żadnych zmian. I chociaż posłowie w listopadzie uchwalili przemiany w sumie wolnej od podatku, to wiążą one od 2017 roku, a więc uwzględnimy je dopiero w rozliczeniach w kolejnym roku


Posiadamy do dyspozycji program do rozliczenia pit 2016, dostęp do wstępnie wypełnionych deklaracji na elektronicznej platformie Ministra Finansów (tzw.


PFR - będą osiągalne od połowy marca), a mimo to wolimy czasem rozliczyć deklarację ręcznie.

Interesuje Cię zamieszczony w tym miejscu artykuł? Kliknij więc dodatkowo ten link oraz zobacz więcej ciekawostek (https://www.mpgold.pl/kategoria/zloto/zlote-monety/) na opisywany temat.

Niekiedy zwyczajnie chcemy to uczynić jak najprędzej, innym razem bez ograniczeń skorzystać z możliwości ofiarowania 1 procenta podatku. Tak czy siak dokładnie po to został przygotowany ten przewodnik.




finanse
Author: Dick Thomas Johnson
Source: http://www.flickr.com


Ażeby rozpocząć wypełnianie formularza PIT-37, należy uzbierać blankiety PIT-11 ze wszelkich źródeł, z których otrzymaliśmy przychody w 2016 roku. Chlebodawcy, zleceniodawcy itp. mają obowiązek wysłać nam należyte blankiety do końca lutego. Oświadczenie PIT 37 jest najpopularniejszym zeznaniem podatkowym składanym w typowych sytuacjach, gdy pracownik, zleceniobiorca bądź emeryt rozlicza swe jedyne źródła przychodów rocznych. Zeznanie dotyczy tylko zysków opodatkowanych podług skali podatkowej (w tej chwili 18% i 32%). Jeżeli uzyskujesz tylko zyski zwolnione z podatku, nie składasz żadnej deklaracji, nie dowodzisz przychodów zwolnionych z opodatkowania. Jeżeli pozyskujesz tylko inne przychody niż opodatkowane według skali, nie wyselekcjonujesz owej deklaracji. Gdy uzyskujesz poza dochodami opodatkowanymi według skali także inne dochody, składać będziesz dwie rozmaite deklaracje – PIT 37 i należytą dla innych rodzajów przychodów.


Deklaracja tyczy się przychodów opodatkowanych według skali podatkowej pozyskiwanych tylko za pośrednictwem płatnika bądź płatników. Uwaga: teraz rozliczając zeznanie PIT-37 w aplikacji e-pity, możemy ściągnąć darmowy program pit 2016.

Tags: gra, PIT, zysk