W jaki sposób planuje się badanie?


Coraz więcej firm w Polsce chce przeprowadzić w swoich placówkach badanie mystery shopper. Żeby to się ziściło wynajmuje się agencję badawczą, która następnie zatrudnia do tego specjalnie przeszkolonych pracowników.

Z pewnością zachodzicie w głowę na czym polega tego typu badanie. Przede wszystkim sprawdza się standardy obsługi klienta na terenie konkretnego sklepu. Oczywiście zorganizowanie usługi księgowe wrocław wymaga czasu i dużo kosztuje. Jednak firmy zazwyczaj doceniają rezultaty. Duże firmy zamawiają tego typu usługi regularnie, aby mieć na bieżąco pod kontrolą swoich pracowników, a także mieć na zadowalającym poziomie jakość swoich usług. (Ogłoszenie: ).Jak się to odbywa? W pierwszej kolejności na spotkaniu z przedstawicielem firmy dowiaduje się jakiego typu metody sprzedaży są praktykowane w sklepie, a także standardy obejmujące wygląd sklepu, tj.rozlokowania towaru jak również charakterystyki typowego klienta. Kolejno opracowuje się szczegółowy kwestionariusz, posiadający optymalną ilość pytań.
tapicerowany zagłówek łózka
Author: http://www.homespothq.com
Source: http://www.flickr.com
Z reguły są to pytania zamknięte, żeby audytor (zajrzyj koniecznie) mógł szybko ocenić placówki, jednak pytania otwarte są także istotne. W nich bowiem kontroler może opisać swoje uwagi, które stanowią wyjątkowo pomocny materiał badawczy.



Kiedy mamy już gotowy formularz wskazane jest, żeby zatrudnić osoby, które wykonają część badania w terenie. Kandydat na tajemniczego klienta powinien być z natury baczny, posiadać trochę zdolności aktorskich.Oprócz tego szuka się ludzi, którzy prawidłowo wykonają swoje zadanie . Zdarzały się bowiem kłopotliwe sytuacje, gdy ktoś wcale nie zaudytował danego placówki, a formularz wypełnił. (Ogłoszenie: ).
Firma badawcza, która najmuje audytorów, musi ich wcześniej skutecznie wyszkolić.Tego typuszkolenie nie trwa długo i nie drogie.
Zwieńczeniem pracy badawczej jest raport. Odnajdziemy w nim część analityczną oraz zalecenia dla klienta. Czasami przedsiębiorstwa dowiadują się, że ich sposób sprzedaży jest nieskuteczna, a ich pracownicy nie wykonują rzetelnie swojej pracy, zaniżając w ten sposób wyniki sprzedaży.
Okulary z soczewkami do pracy biurowej
Author: JZO
Source: JZO

Ponieważ ostatnimi czasy jest to dosyć popularna praca, także wśród studentów, nawet w mniejszych województwach znajdziemy zatrudnienie jako mystery shopper. Wszyscy ludzie zainteresowani, tego typu propozycjami, powinny wiedzieć, że samo wpisanie w wyszukiwarkę hasła: praca Tarnów to za mało. Często w topowych serwisach z ogłoszeniami nie doszukamy się ofert typu . Musimy znaleźć adresy funkcjonujących w naszym regionie agencji badawczych i wysyłać CV prosto na ich formularz zamieszczony na stronie www.

Tags: praca, materiał badawczy