Jak skutecznie pożegnać się z trądzikiem i cieszyć się piękną skórą?


Nawracający trądzik jest wyjątkowo nieprzyjemnym problemem. Nie tylko spędza sen z powiek nastolatkom, ale także powoduje nieestetyczne blizny. W jaki sposób możemy się pożegnać z tym problemem raz na zawsze? Leczenie trądziku to długotrwały proces, ale szczęśliwie nie misja skazana na porażkę. Lepiej jednakże nie poddawać naskórka eksperymentom, a niezwłocznie udać się z wizytą do dermatologa.

Wbrew powszechnemu przekonaniu trądzik dotyka nie tylko młode osoby. Coraz więcej dojrzałych ludzi skarży się na tę dolegliwość. Potyczka z trądzikiem jest w tym przypadku o tyle wymagająca, że nie znamy jego powodu. Dermatolodzy przekonują, że przyczyną mogą być skłonności genetyczne, chroniczny stres lub stosowanie niektórych tabletek.

W przypadku jeśli chcesz przeczytać poza tym również inne pokrewne wiadomości na przedstawiany wątek, to więcej zobaczysz na portalu, do którego odsyłacz jest tutaj.

Jeżeli zauważymy na swojej skórze początkowe symptomy trądziku, nie możemy zwlekać z wizytą u dermatologa.

Późniejsze rozpoczęcie terapii może spowodować szpecące blizny. Wczesna postać trądziku przejawia się wysypem białym plamek na twarzy, dekolcie oraz ramionach. Wypukłe czerwone grudki lub ropne guzki to już zaawansowany etap choroby. Leczenie trądziku to okres, który wymaga dużych pokładów cierpliwości, bo efekty mogą pojawić się dopiero po kilku miesiącach. Zależnie od etapu schorzenia, lekarz może zapisać stosowanie maści zobaczyszlub kremów z zestawem witamin lub antybiotyki stosowane doustnie.


Farmakologiczne leczenie trądziku może wesprzeć także zestaw zabiegów, np. specjalne pilingi. Co wyjątkowo istotne, zmian na skórze nie możemy wyciskać! Może to spowodować wystąpienie nowych krostek lub szpecących blizn. Co jednak zrobić, kiedy się już pojawią? Najlepszą metodą ich usunięcia jest resurfacing.

Opiera się na na laserowym wygładzeniu skóry twarzy poprzez usunięcie blizn po trądziku i zabiegach chirurgicznych. Resurfacing to również znakomity zabieg odmładzający dla naskórka – likwiduje zmarszczki, plamki i likwiduje problem nieestetycznej obwisłej skóry. Po zabiegu pacjentka musi odpoczywać parę dni w domu, ale uzyskany efekt jest zadowalający. Skóra jest ujędrniona i wygładzona, znikają szpecące blizny. Resurfacing wykonywany jest w licznych polskich klinikach chirurgii plastycznej.

Tags: skóra, Krem, naskórek, lekarza, dermatolog, Blizna