W jaki sposób inwestować własne środki finansowe?


Jeśli w ostatnim czasie powróciłeś z USA, wygrałeś w totka czy najzwyczajniej odłożyłeś spore środki, być może musisz pomyśleć nad ich zainwestowaniem? Według mnie pieniądze trzeba inwestować - naturalnie z głową. Dzięki właśnie tego typu podejściu możesz znacznie zwiększyć swój majątek. Jednak nie chcę w tym artykule pisać chociażby o metodach inwestowania na rynku mieszkaniowym. Dużo lepszym rozwiązaniem jest to by wykupić firmę. Chociaż tutaj chodzi o spore środki finansowe - to pewne.

Jednakowoż jeżeli masz pieniądze (polecany kantor Intraco z Warszawy), z całą pewnością musisz ryzykować! Moim zdaniem bardzo dobrym wyjściem jest choćby porozglądanie się za pensjonatami położonymi w polskich Tatrach.

To nie kres ciekawych postów. Masz ochotę na kolejne? Więc zamieszczam tutaj mój odnośnik (https://multibed.pl/zarzadzanie-mieszkaniami-na-wynajem/) do świeżej witryny. Oglądaj bez limitów.

W końcu sezon turystyczny w Tatrach trwa niemal cały rok. Czyli pensjonat, może jeszcze knajpa oraz sala weselna są w stanie dać niemały zysk. Wcale nie jest powiedziane, że jeżeli ktoś sprzedaje swój biznes, automatycznie szuka jelenia, który zakupi od niego całkowicie nierentowny interes. Kto wie, może to taki człowiek, który zarabia spore pieniądze, ale chce przeprowadzić się do Sopotu i właśnie tam spokojnie żyć na emeryturze?

restauracja
Author: Barka Tumska
Source: Barka Tumska
Chociaż i tak kupowanie kota w worku jest pozbawione sensu. Trzeba w takim razie porozglądać się za rzeczoznawcami majątkowymi . Znajomy zamierzał ostatnio zakupić restaurację przy drodze krajowej - według opinii rzeczoznawcy majątkowego cena jaką zaoferował sprzedawca była za wysoka. Można powiedzieć, iż rzeczoznawcy majątkowi są całkowicie obiektywni, więc nie trzeba martwić się o ich rzetelność. Oczywiście nie powinniśmy inwestować w określony interes, jeśli najzupełniej nie orientujemy się na nim. Często ludzie jakby nie patrzeć się na tym przejechali. To źle, bo przecież chcielibyśmy pomnażać własny majątek!

Moim zdaniem wycena przedsiębiorstwa nigdy nie może być przeprowadzona po macoszemu, a więc trzeba zapłacić nieco większe pieniądze, ale przynajmniej mieć 100% pewność, iż wcale nie przepłacamy. Znam także tego człowieka, który myślał, że zrobił interes życia, a prawda jest taka, iż przepłacił, został wyrolowany. Oczywiście pensjonat to tylko taki przykład. Można wymienić wiele rozwiązań, dzięki to którym wreszcie będziemy mogli zarabiać pieniądze. Pewne jest jedno - należy szukać niecodziennych możliwości, nigdy nie obawiać się ryzyka. A wtedy znacznie zwiększamy swoje szanse na upragniony sukces.

Tags: nieruchomości, biznes, restauracja, bar, pensjonat, majątek, wycena