W dzisiejszych czasach reklama wydaje się być najistotniejszą dźwignią handlu - zdaje sobie z tego sprawę nawet mały szkrab


Dziś ciężko sobie wyobrazić firmę, która nie reklamowałaby się w żaden sposób. Rzecz jasna reklamy telewizyjne są zarezerwowane dla wielkich korporacji, gdyż są szalenie kosztowne i niewielkie Przedsiębiorstwa nie mogą sobie pozwolić na ten sposób promocji.


Jednak, mamy jeszcze wiele innych metod na dotarcie do nowego nabywcy.


oklejanie samochodów
Author: Christopher Sessums
Source: http://www.flickr.com


Możemy wystawiać się na różnego typu targach. Możemy wręczać gadżety, jak na przykład kubki z naszym logo. Dodatkowo jeśli jeździmy firmowym samochodem, to możemy je obkleić tak, aby było mobilną promocją naszej działalności. Nie musimy w tym celu uiszczać jakichkolwiek składek, gdyż samochód należy do nas. Jedyne co musimy zrobić to zapłacić jeden raz za oklejanie samochodów firmowych. Mądrze byłoby okleić wszystko za jednym razem, ponieważ jeśli mamy ich przynajmniej kilka, to mamy prawo spytać o jakiś rabat. Pamiętajmy, że reklama na wozie powinna przyciągać wzrok ludzi, ale nie powinna być nazbyt szczegółowa. Zbyt duża ilość detali sprawi, że ludzie nie zdążą wszystkiego doczytać i w konsekwencji zniechęcą się. Musimy zatem pomyśleć czy jest na przykład sens podawania adresu pocztowego, jeśli możemy po prostu podać adres www. Decyzja oczywiście należy do nas. Należy także przemyśleć szatę graficzną reklamy i jej kolory.
W takiej dziedzinie mogą nam pomóc graficy z firmy, której zlecimy oklejanie samochodów. Mamy możliwość się z nimi spotkać i podyskutować o naszych ogólnych wytycznych dotyczących zlecenia.

Tags: prawo, koszt, Przedsiębiorstwa, rodzaj