Utrata wzroku to zapewne największa katastrofa, jaka mogłaby się nam przytrafić — dlatego powinniśmy odpowiednio dbać o oczy


Jest masa różnych chorób, które są związane ze wzrokiem. Powinniśmy więc regularnie zapisywać się do okulisty, by uniknąć ciężkich problemów.


Duża część osób zdaje sobie sprawę z tego, że są takie zaburzenia widzenia jak krótko i dalekowzroczność.
terapia
Author: Memorial Student Center Texas A&M University
Source: http://www.flickr.com


cholesterol
Author: Dick Thomas Johnson
Source: http://www.flickr.com


Wiedzą także o zaćmie czy jaskrze. Jednak to byłoby na tyle.

Hej, sprawdź to optyk toruń, jeśli dotąd nie dotarła do Ciebie wiadomość o tej niesamowitej stronie a przekonasz się, że okaże się ona dla Ciebie bardzo ciekawa.

Nie jesteśmy specami w tej dziedzinie i większość Polaków nawet nie wie, jak pracuje złożony system wzrokowy. Oko wydaje się być przecież niebywale zawiłym organem. Aby widzenie było prawidłowe, wszystkie następujące po sobie fazy procesu patrzenia powinny przebiegać bez nieprawidłowości. Niestety coraz częściej zdarzają się u ludzi choroby siatkówki oka. Bywają to przykładowo odwarstwienie siatkówki czy otwór w plamce. Są to stosunkowo złożone choroby. Jeżeli zauważymy, że nasz wzrok nie jest już ostry, a różne przedmioty, na które patrzymy, są zniekształcone, to natychmiast trzeba udać się do doktora. Problem polega na tym, że zwykle zdaje nam się, że utrudnienia w widzeniu mają tylko seniorzy. To błąd. Choroba Stargardta dotyka tylko młodych przed 20 rokiem życia. Zatem jeśli coś na zmartwi, to nie możemy bagatelizować sprawy.
Udawanie, że nic się nie dziele albo nadzieja na to, że kłopot sam się rozwiąże, to istna dziecinada. Nie powinniśmy chować głowy w piasek, a trzeba od razy umówić się na wizytę u okulisty.

Tags: choroby, wiedza, lekarza, specjalisty