Trening kulturysty latem – o czym dobrze pamiętać, aby ćwiczenia były jak najefektywniejsze?


Dla wielu młodych ludzi, w szczególności mężczyzn, kulturystyka jest stylem życia, nie zaś sportem, jaki uprawiają jako własne hobby. Ćwiczeniom podporządkowany jest cały plan dzienny, ponieważ zależy im na dobrym zdrowiu, doskonałej kondycji i naturalnie – na wyglądzie.

trening siłowy
Author: brett jordan
Source: http://www.flickr.com
Głównym celem kulturystyki jest bowiem tworzenie umięśnionej, a zarazem proporcjonalnej sylwetki.

Jeżeli zaintrygowała Cię ta problematyka, bez ociągania zobacz także to użyteczne opracowanie (wetjaneczek.pl/), gdyż zobaczysz tam niezwykle wartościowe informacje.

Ćwiczenia mogą zmieniać się w zależności od pory roku.

Zatem – w jaki sposób trenować, gdy wkrótce lato?

Nade wszystko w czasie letnim możemy uprawiać sport na świeżym powietrzu, a nie wyłącznie w zamkniętej siłowni. Cieplejsza pogoda doskonale oddziałuje na samopoczucie, albowiem nasze organizmy są bardziej dotlenione oraz mamy więcej energii, aby się ruszać. Dzięki temu nawet się nie spostrzeżemy, a rezultaty przyjdą same.

Poza tym o ile zimą rewelacyjnie sprawdza się trening obwodowy, o tyle latem lepiej jest stawiać na trening ogólnorozwojowy. Mamy inne zapotrzebowanie na kalorie, dlatego przyrządzamy sobie całkiem odmienne dania, niż zimą. W czasie treningu ogólnorozwojowego pobudzamy wszystkie grupy mięśni. Chociaż to trening w szczególności polecany dla osób początkujących albo zaczynających uprawiać kulturystykę po większej przerwie, to doskonale nada się także dla ludzi trenujących systematycznie. Najistotniejsze w wypadku tego rodzaju treningu jest skupianie się na skrzętnym wykonywaniu każdego ćwiczenia z niewielkim obciążeniem.

ćwiczenia na siłowni
Author: Morten Skovgaard
Source: http://www.flickr.com
Najistotniejsza jest odpowiednia technika, dlatego dwa-trzy pierwsze treningi dobrze przeprowadzić z doświadczonym fachowcem, jakie w razie czego poprawi nasze błędy i podpowie, co powinniśmy wykonywać inaczej.

Najgorsze dla kulturystów są sterydy. Rzecz jasna pozwalają na szybkie zrobienie umięśnionej sylwetki, do jakie dążymy, lecz powiązane są z wieloma wadami. Mogą powodować wiele przypadłości, w tym wątroby, serca, nerek lub nawet nowotworów i bezpłodności. U mężczyzn mogą pojawiać się cechy żeńskie, u kobiet z kolei – męskie, wraz z zanikiem comiesięcznej menstruacji.

Dlatego nie zapominajmy, że żadnym wyczynem jest powiększyć masę, biorąc sterydy. Znacznie większą dumą będziemy cieszyć się, jeżeli mięśnie będą wynikiem naszej zawziętej pracy jak również należytego odżywiania.

Tags: ćwiczenia, mięśnie, hobby