Trening czystości malucha. Gadżety, które pozwolą się z nim uporać.


Każdy rodzic wspomina kupowanie ogromnych ilości pieluszek i oczekiwanie na ich pożegnanie, idące w parze z osiągnięciem przez maluszka jakiegoś stopnia samodzielności. Trening czystości jest bardzo trudnym zadaniem zarówno dla mamy i taty, jak i dla dziecka. To bardzo ważny moment w życiu dziecka, dlatego trzeba być bardzo cierpliwym i spokojnym, gdyż nerwowość może zostać przeniesiona na malucha, a tego rodzaju presja nie będzie dobra dla nikogo.
strona internetowa
Author: Huggies®
Nauka korzystania z małej toalety niestety jest trudna i długa. Zazwyczaj trwa ona około 2 miesięcy, a u niektórych szkrabów nawet pół roku. Dla rodziny jedyną radą jest spokój i pozytywne wzmocnienie, które prędzej czy później z pewnością poskutkują. Oczywiście, w trakcie całego procesu dobrze trzymać w zapasie jakieś pieluszki wielorazowe, ponieważ przydadzą się na przykład w nocy czy też na dłuższym spacerze. Zanim przystąpimy do rozpoczęcia treningu dobrze jest kupić nocniczek dostosowany rozmiarem do naszego dziecka i postawić go w toalecie obok muszli sedesowej. Sprawdź: wejdź .W przypadku dzieci starszych, które już będą używały toalety, można kupić nakładkę na normalną muszlę i schodek do muszli i umywalki, żeby było łatwiej sięgnąć. Przetestowanym dodatkiem wspomagającym drogę do pozbycia się pieluch jednorazowych będą pieluchomajtki, a potem majtki treningowe. Pieluchomajtki z założenia są pieluchą, lecz nie zakleja się ich tak ciasno, jak pieluszkę, tylko zakłada tak, jak majtki.

Pasjonuje Cię tego typu tematyka? Jeśli tak, to zobacz propozycję (https://majapajaczkowska.pl/pl/page/kontakt) podobnych artykułów, ponieważ one zapewne również są warte Twojej uwagi.

Mogą ułatwić dzieciom komunikującym potrzeby zdjęcie ich przed skorzystaniem z nocnika, a rodzicom – w razie, gdyby dziecko nie zdążyło uprzedzić – ułatwią zmianę ubranka. Za to majtki treningowe mają 2 strony - zewnętrzną stronę nieprzemakalną i wewnętrzną, bardzo chłonną. Wybór wzorów i barw jest przeogromny.


zmiana pieluchy
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com
Najczęściej zapinane są z przodu na zapięcia, którymi można regulować rozmiar majteczek, lecz można też kupić fasony dobrane do wagi i wieku dziecka. Warto mieć kilka par, żeby prać je razem z innymi dziecięcymi rzeczami. Ze względu na dość gruby wkład, schną trochę dłużej niż zwykłe, więc warto mieć zapas. Asortyment akcesoriów pomagających pożegnać pieluszki wielorazowe i jednorazowe jest naprawdę spory. Trzeba tylko wyczuć moment, który pozwoli na rozpoczęcie treningu, a później wspierać maluszka i nagradzać poczynione postępy.

Tags: nauka, toalety, asortyment