Start w sektorze ubezpieczeniowej w Polsce


kraje byłego bloku socjalistycznego to prężnie rozrastający się rynek ubezpieczeń. Jest to obecnie sprzyjający czas na zrobienie kariery w tej dziedzinie gospodarki.


Pragnąc rozpocząć biznes w pionie ubezpieczeń jako pośrednik ubezpieczeniowy najpierw musimy uzyskać uprawnienia do działania w ramach czynności agencyjnych.


kurs agenta ubezpieczeniowego
Author: A. Birkan ÇAGHAN
Source: http://www.flickr.com


pośrednik ubezpieczeniowy
Author: Heather
Source: http://www.flickr.com


W tym celu powinniśmy określić firmę ubezpieczeniową, z którym zamierzamy nawiązać biznes. Musimy odbyć kurs (następna strona) i zaliczyć egzamin. Szczegółowe wymogi opisujące możliwość zdobycia przedstawiają akty prawne ministra. Jeśli wcześniej nie mieliśmy styczności ze akwizycją polis, to kurs agenta ubezpieczeniowego trwa 152 godziny. Kandydat na pośrednika ubezpieczeniowego zdobędzie informacje z branży ubezpieczeniowej, a równocześnie know-how akwizycji, etyki zawodowej i przepisów prawa. W trakcie kursu zostaną także opisane polisy i działalność zakładu ubezpieczeń na rzecz którego pośrednik ubezpieczeniowy będzie obsługiwał sprzedaż polis. Po pozytywnym zdaniu egzaminu następuje zawarcie umowy agencyjnej z wskazanym zakładem ubezpieczeń. Następny krok to zapis do wykazu agentów ubezpieczeniowych. Nie można zapomnieć, że wybierając inny zakład ubezpieczeń będziemy musieli przejść ekstra kursy tzw. „produktowe” liczące 48 godzin. Z kolei jeśli oferujemy ubezpieczenia jako współpracownik u jednego pośrednika, a planujemy zmienić pracodawcę, a nie zakład ubezpieczeń nie będzie wymogu przejścia ekstra kursów.


Puste pomieszczenie
Author: Matt Brown
Source: http://www.flickr.com
Na samym początku powinna również paść decyzja czy działamy na wyłączność czy podejmiemy współpracę jako multiagent. Każdy wybór przysparza profity jednocześnie dla klienta jak i pośrednika.


Warto rozpoznać oczekiwania przyszłych nabywców oferowanych przez nas polis. Wypada również zastanowić się czy będziemy pracować jako agent ubezpieczeniowy na własną rękę czy mając kurs agenta ubezpieczeniowego działamy w agencji ubezpieczeniowej.

Tags: Produkty, firm, produkt, kraj, kompetencje