Starasz się o dziecko od dłuższego czasu, ale się nie udaje? Może dobrym rozwiązaniem będzie in-vitro?


W dzisiejszych czasach niestety coraz większa liczba par praktycznie na całym świecie ma kłopoty z zajściem w ciążę. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest parę, jednakże najpoważniejsza z nich jest taka, że bezpłodność z czasem stacje się chorobą cywilizacyjną. W współczesnych czasach życie na naszej ziemi nie jest tak łatwe jak jeszcze kilka wieków wcześniej, zwłaszcza ze względu na wielkie zanieczyszczenie powietrza, gleby lub po prostu jedzenia, które jemy, a które zdecydowanie jest o wiele mocniej przetworzone niż nawet jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Na dodatek dziewczyny decydują się na potomstwo w coraz późniejszym wieku, pragnąc najpierw zrobić karierę i osiągnąć stabilizację finansową i zawodową.


Jeżeli jesteś w wieku koło trzydziestu lat, niewątpliwie spotkałeś się już z problemami z bezpłodnością u swoich bliskich. Wydaje się, iż obecnie jednym z najprostszych sposobów na rozwiązanie tego rodzaju kłopotów jest zapłodnienie in vitro, czyli w sztucznych warunkach szpitalnych. Jakkolwiek in vitro na pewno nie daje pewności, że uda się zajść w ciążę, a w dodatku ją utrzymać, jednakże bez wątpliwości jest to ogromna szansa dla par, które pragną mieć potomstwo, a z jakichś powodów im się to nie udaje metodami naturalnymi. Szczegóły znajdziesz na stronie: .

Jeżeli interesuje Cię zapłodnienie in vitro, bez wątpienia na początku musicie wybrać się do lekarza, który specjalizuje się w tego typu zabiegach.

Jak uważasz? Czy ten wątek jest ciekawy? Jeżeli tak, to odnośnie do przedstawianego zagadnienia poznaj szczegóły (http://www.pomocpsychologa.pl/psychoterapia-indywidualna/) tu.

Na początku konieczne jest zdiagnozowanie przyczyn, dla których nie udaje Wam się zrobić dziecka - niewątpliwie niezbędne jest badanie nasienia, bowiem zwykle to po stronie partnera leży przyczyna bezpłodności pary.


Próbówki laboratoryjne
Author: 123dan321
Source: http://www.sxc.hu
Dopiero jeżeli badanie nasienia nie wskaże żadnych problemów, wtedy badaniom musi poddać się partnerka. Jeśli okaże się, że jedno z partnerów jest bezpłodne, wtedy niewątpliwie jedynym sposobem na posiadanie potomstwa jest zapłodnienie in vitro. Sprawdź badania nasienia.

Jeżeli zdecydujesz się na zapłodnienie in-vitro, bez wątpienia musicie uzbroić się w cierpliwość. Najczęściej nie jest tak, że już pierwszy zabieg się udaje - in vitro to powolny proces, który może trwać nawet kilka lat. Jeśli jednak jesteście wystarczająco zmotywowani i bardzo chcecie mieć dzieci, wówczas in vitro oczywiście jest dla Was świetnym rozwiązaniem.

Tags: lekarz, bezpłodność, badania