Stan zapalny przyzębia to bardzo niebezpieczna przypadłość . Przeczytaj porady


Niewiele osób wie jak znaczące jest dobre zdrowie dziąseł. Chcąc jak najdłużej radować się zdrowymi zębami nie można bagatelizować nawet niewielkich symptomów stanu zapalnego przyzębia. Nieleczona przypadłość może stać się powodem w skrajnym wypadku wypadnięcia zębów. Jak postępować by uchronić się przed zapaleniem dziąseł? Jakimi metodami leczyć zapalenie dziąseł?


Skąd bierze się stan zapalny przyzębia? Jakie oznaki temu towarzyszą?

szpital
Author: Patrik Tschudin
Source: http://www.flickr.com
Zapalenie przyzębia bardzo często powodują bakterie, które odkładają się w jamie ustnej w postaci płytki nazębnej. Jednym z pierwszych sygnałów jest zazwyczaj krwawienie z dziąseł podczas szczotkowania zębów, zaczerwienienie oraz nabrzmienie, świadczące o stanie zapalnym. Może się on rozprzestrzenić na kości żuchwy i szczęki. Wówczas pozostaje już krótka droga do osłabnięcia tej najważniejszej podpory zębów, w wyniku czego zaczną się ruszać i wypadać.

Powodem powstawania kamienia jest zła higiena jamy ustnej, nieodpowiednia dieta i nałogi. Schorzenie to bardzo często dotyczy palaczy.

Zainteresował Cię niniejszy artykuł? Jeżeli tak, to bez wahania sprawdź, co jest w ofercie okulista dziecięcy w Warszawie, która odnosi się do tej samej problematyki.

Może się zdarzyć, że podłożem są zmiany w gospodarce hormonalnej, które towarzyszą ciąży, dojrzewaniu i przekwitaniu, oraz przez środki antykoncepcyjne.

Innymi symptomami stanu zapalnego dziąseł mogą być: brzydki zapach z ust, uczucie niesmaku, świąd a także inne objawy mogące świadczyć o infekcji. Pośród nich poważnym sygnałem jest smak posmak ropy w jamie ustnej, ból oraz świąd. W takiej sytuacji trzeba natychmiast pójść do dentysty.Jak leczyć zapalenie dziąseł?

Po pierwsze nie wolno zwlekać z wizytą u specjalisty. Ponadto trzeba usunąć płytkę nazębną. Sposoby na ból dziąseł i stan zapalny to przeważnie odpowiednio dobrane medykamenty, które zaleci dentysta. np. Mucosit (więcej). Wspomaga on leczenie leczeniu zapaleniadentysta (przejdź do serwisu)ł. To lekarstwo w żelu, który należy wcierać w dziąsła. Lekarz na pewno poradzi, by odpowiednio dbać o higienę jamy ustnej: systematycznie i dokładnie myć zęby, a także stosować płyny do płukania ust które działają antybakteryjnie.

Tags: lekarz, preparat, osoby, środki