Sposoby stomatologów na zniewalający uśmiech


Wszystkim tym, którzy chcą mieć zniewalający uśmiech, a ich obecny stan uzębienia jest inny od ich wyobrażenia o zadbanych zębach, poleca się licówki. To dość drogi sposób korekty uzębienia, ale efekt końcowy nie tylko zapewnia piorunujące wrażenie, lecz dodaje również pewności siebie i podnosi poczucie własnej wartości. To taki zabieg kosmetyczny dla zębów, który raz wykonany, poprawi nasz komfort na długie lata.


Sposób na białe zęby
Author: Agencja Royal Brand PR
Source: Agencja Royal Brand PR
Licówki porcelanowe dentysta zaleci osobom o zębach zdrowych, ale nierównych czy przebarwionych, z nieładnymi zmiadentysta (klikaj)szkliwie zębów. Można nimi zmienić kształt, kolor, wielkość czy też układ zębów w szczęce. Licówki to delikatne płytki, stworzone z różnych materiałów (między innymi z porcelany, akrylu, ceramiki albo kompozycji kilku tych tworzyw), o grubości około pół milimetra.

Przytwierdza się je do zębów z przodu, pokazywanych przy uśmiechu. Można to zrobić na dwa sposoby – ze szlifowaniem i bez szlifowania zębów. Licówki ze szlifowaniem to zabieg nieodwracalny, polegający na zeszlifowaniu przedniej warstwy szkliwa aby zrobić miejsce na warstwę porcelany i by po dopasowaniu ząb nie wystawał nadmiernie z łuku. Licówki bez szlifowania nie wymagają ingerencji dentysty w strukturę zębów, należy je tylko wcześniej przygotować by nowa warstwa mocno się trzymała i pobiera się jedynie ich odcisk. Chociaż wybór tworzywa bazowego jest stosunkowo duży, dlaczego warto jest zdecydować się akurat na porcelanę? Porcelana jest gładka jak powierzchnia zębów, a do tego jest twardsza i bardziej odporna na starcie niż ludzkie szkliwo.

Nie pęka, nie ulega przebarwieniom, nie ściera się, a do tego wytrzyma przez wiele lat. Nawet do 15 czy 20. na pewno nie zniszczy ich próchnica, a samo tworzywo nie ma wpływu na tkanki ani pH w ustach. Licówki porcelanowe dentysta może polecić też osobom, które musiałyby się zdecydować na noszenie aparat ortodontyhttp://www.aurident.pl/znego, lecz wiązałoby się to z długotrwałym czasem oczekiwania na nowe, równe zęby.

Korekta estetyczna polegająca na zamocowaniu licówek to kwestia kilku wizyt u stomatologa. Kiedy już będziemy mieć założone przygotowane dla nas licówki porcelanowe dentysta doradzi między innymi powstrzymanie się od jedzenia twardych rzeczy i picie napojów o mocnym kolorze, ale to porady na kilka pierwszych godzin lub dni. Później dbamy o zęby tak, jak wcześniej – myjemy, płuczemy, nitkujemy i regularnie sprawdzamy ich stan u dentysty.

Tags: zęby, aparat ortodontyczny, stomatolog, dentysta