Specjalistyczne opcje wykorzystywane przez firmy by dotrzeć do konsumentów


Aktualnie dominująca część codziennych transakcji zakupowych odbywa się z poziomu PC, tabletu lub telefonu komórkowego. Widzenie się z sprzedającym przestaje być konieczne.
dodatki
Source: http://www.morguefile.com/


Również przy różnorodnych interesach miedzy przedsiębiorstwami dominuje komunikacja on-line. W dobie ogólnej informatyzacji przedsiębiorstwa wykorzystują nowoczesne rozwiązania internetowe, które umożliwiają im bycie konkurencyjnymi i sprawniejsze dotarcie do możliwych konsumentów ( się z informacjami na stronie informacji pod adresem więcej znajdziesz na stronie Trade o platformie zakupowej). W rezultacie rok rocznie liczba nowych rozwiązań stale się powiększa. Platforma zakupowa to aktualnie jedna z najpopularniejszych form wykonywania zakupów zarówno na linii firma – nabywca jednostkowy oraz firma – firma. Specyfika współczesnego rynku wymusza sporej elastyczności. Bez użytkowania rozwiązań jak platforma zakupowa praktycznie dowolne przedsiębiorstwo umniejsza swój potencjał w sprzedaży jednakowo produktów i usług.


E-procurement czyli mówiąc inaczej wymiana internetowa to wyraz nowoczesnego handlu w całej rozciągłości. E-procurement za podstawę ma platformy zakupowe. Nie są to jednak powszechnie działające sklepy internetowe. E-procurement to handel znajdujący się poziom wyżej – B2B, B2C, B2G. Sprzedawane są tutaj nie tylko konkretne artykuły ale również usługi, praca, materiały itd. (logintrade.pl/e-procurement). Platformy zakupowe E-procurement to podstawa dla działań jednakowo małych, średnich jak i dużych firm. Posiadanie odpowiedniej platformy do wymiany ma fundamentalne znaczenie.
W przestrzeni rynkowej działa sporo przedsiębiorstw, które budują tego typu serwisy od podstaw – dostosowane do specyfiki działalności odbiorców danej firmy.

Tags: narzędzia, sieci, firmy, zakup, przedsiębiorstwo