Rozliczenie PIT 2016 / 2017 - a więc, co jesteś zmuszony wiedzieć o PIT-38 oraz portalu podatnika na dany (2017) rok


W jakim wypadku rozliczamy się z deklaracji PIT o numerze trzydzieści osiem oraz co powinniśmy o tym wiedzieć? A co z portalem podatnika? Do jakich rzeczy się on nam może nadać? To wszyściutko oraz jeszcze więcej bez problemu wynajdziesz w naszym dzisiejszym felietonie!


Wypełniając deklarację PIT, trafiamy na jego przeróżne numeracje.
pit 38
Author: Julian Partridge
Source: http://www.flickr.com


Pojedynczym z takich numerów bywa pit 38, który to bywa związany z Kapitałami. Wypełniamy go w przypadkach, kiedy w minionym roczku odpłatnie zbyliśmy: udziały w spółkach mających osobowość prawną, innych papierach wartościowych, czy zapożyczonych papierkach wartościowych.

Zerknij na witrynę i prześledź wpis (https://www.eccoholiday.com/hotel/bulgaria/zlote-piaski/primasol-sunlight-sunrise/), który na pewno całkowicie Cię wciągnie, gdyż informacje tam umieszczone, przyciągają zainteresowanie.

Na dodatek, gdy posiadamy przychody z danego płatnie zbycia udziałów wewnątrz spółkach, czy też dokładnych realizacjach praw które wynikały z papierków wartościowych. Dobrze jest wiedzieć, iż ten typ PIT-u uzupełniamy na zasadach indywidualnych - w żadnym wypadku z współmałżonkiem! te konkretny numerek deklaracji wypełniamy również po otrzymaniu PIT-u o numerze 8C, jednak nawet jeżeli go nie otrzymasz, musisz złożyć PIT-38, gdyż jego brak może zagrażać odpowiedzialnością karną.


Jeżeli chodzi o portal podatnika, to jest on częścią Ministerstwa Finansów.

Czy poszukujesz na stronie okres wypowiedzenia umowa na czas nieokreślony czegoś bardzo ciekawego? Zapraszamy zatem do następnego tekstu. Trzeba tylko wejść w poniższy link.

Napomknięty portal bywa złączony z różnymi aplikacjami, w tym z programikiem E-Deklaracje, dzięki któremu to bez problemiku wypełnimy coroczne PIT-y, bez konieczności łażenia co roku do własnego Urzędu Skarbowego.
Wszyściutko czego potrzebujesz to zarejestrować się wewnątrz portalu, i będziesz miał dostęp do jego wszyściutkich funkcji, wewnątrz tego bezpośrednia opcję kontaktowania się z osobnikami "wyższego szczebla" związanego wraz z administracją publiczną.

Tags: program, portal, papier, przychody, typ