Różne rodzaje szamponów do pielęgnacji różnych rodzajów włosów – chwyt marketingowy czy realne zastosowanie.


Rynek kosmetyków do pielęgnacji włosów rośnie w bardzo szybkim tempie. Obecnie poza rozlicznymi markami szamponów i odżywek występują również produkty dostosowane do różnego typu włosów. Czy nie jest to jedynie chwyt marketingowy? A może powinniśmy powrócić do wywaru z pokrzywy z odrobiną jajka?

Jeszcze na początku lat 90-tych XX wieku w Polsce najpopularniejszym produktem higieny osobistej było szare mydło i szampon familijny, a w przypadku, pojawiającej się sporadycznie w szkołach wszawicy, stosowało się bardziej wyspecjalizowane produkty apteczne. Potem zaczęły się pojawiać szampony przeciwłupieżowe oraz do włosów przetłuszczających się, normalnych i suchych. XXI wiek przyniósł przeciętnemu polskiemu klientowi szampon kręconych do włosów, cieniowanych, delikatnych oraz, oczywiście, farbowanych. Co więcej uaktywnił się rynek kosmetyków dla mężczyzn, i tak w sprzedaży zaczęły się pojawiać szampony mające przeciwdziałać łysieniu i siwieniu. Mimo, że wciąż duża grupa Polaków nie odróżnia (lub jest to jej obojętne) szamponu od żelu pod prysznic, produkty te utrzymują sie na rynku. Wśród kosmetyków dla mężczyzn nie znajdziemy, co prawda, takiej pozycji jak szampon do włosów kręconych (te serie skierowane są głównie do kobiet - czytaj cały artykuł ), ale wobec rosnących potrzeb pielęgnacyjnych klientów płci męskiej, być może w niedługim czasie będą one dostępne. Zasadnicze pytanie dotyczy skuteczności takich szamponów.

Jeżeli zainteresował Cię tego typu tekst, zobacz inne informacje na ten temat. Najlepiej sprawdź sam (https://www.vivamedica.pl/wizyta-u-osteopaty-jak-sie-przygotowac/), odnajdziesz tutaj analogiczne wiadomości.

O ile obecność lub brak łupieżu możemy zauważyć po pewnym czasie stosowania specyfiku o tyle ukazanie efektu cieniowania włosów może mieć bardziej charakter czysto psychologiczny. Dziś większość wiodących marek na polskim rynku poszła w kierunku różnorodności produktu.
Author: Anne Swoboda
Source: http://www.flickr.com
Czy to popularne tzw. szampony loreal czy też inni producenci, wszyscy prześcigają się w prezentowaniu nowości i uskutecznianiu swoich towarów. W każdym z poszczególnych rodzajów szamponów czy odżywek znajdziemy inny zestaw dodatków roślinnych takich jak wyciąg z aloesu, pokrzywy, a nawet baobabu, wiąże się to z tym, że każdy z nich ma nieco odmienne działanie. Od wieków rośliny służyły człowiekowi do celów leczniczych i ta ich funkcja pozostaje niezmienna do teraz. Dodatkowo firmy wykorzystują je do procesów pielęgnacyjnych. Wyciągi z roślin działają jednak bardziej na skórę głowy niż na same włosy, bardziej skuteczny jest tu raczej proces nawilżenia tej części ciała człowieka. Poza tym spory wpływ na to jak wyglądają nasze włosy ma to jak sie odżywiamy. Jeśli nasza dieta - (post daniela) jest właściwa, nasz organizm będzie skuteczniej funkcjonował i wyglądał. Jest to bardzo istotne w przypadku farbowania czy trwałej ondulacji, czyli procesów w trakcie których narażamy włosy i skórę głowy na działania silnych środków chemicznych. W takich przypadkach stosowanie odpowiedniej diety jak i kosmetyków jest wysoce zalecane. Nie ma znaczenia czy to będą szampony loreal czy inne produkty do pielęgnacji, ważne by osoba, która ich używa odczuwała efekt tych zabiegów. Należy pamiętać, że oprócz tego, że ludzie posiadają różnego rodzaju włosy (cienkie, grube, kręcone, proste itd.), to każdy z nich może różnie reagować na dany produkt. Dlatego nie wszystko co jest skuteczne u jednej osoby odniesie taki sam efekt u drugiej. Ważne aby wybierane przez nas środki kosmetyczne nie były używane na zwierzętach oraz by nie miały w sobie szkodliwych parabenów i, oczywiście, aby pochodziły ze sprawdzonego źródła.Proste rozwiązania są zazwyczaj najlepsze, a sprawdzone metody szkodzą najmniej. Przy wyborze kosmetyków pielęgnacyjnych najłatwiej zwrócić się z prośba o poradę do specjalisty, należy pamiętać tez o właściwej diecie i zdrowym rozsądku.

Tags: kosmetyki, producent, produkt, towar