Reguły zdrowej diety


To, jak prędko będziesz szczuplał, zależeć będzie głównie od stylu życia, jaki do chwili obecnej wiodłeś.


Jeżeli dotychczas pory spożywałeś wysoce przetworzoną żywność i nieoczekiwanie zrezygnujesz z tychże pokarmów, przerzucając się na wysoką ilość wody jak też warzyw, możesz zrzucić nawet kilogram w ciągu tygodnia.
Kolorowe pigułki
Author: Will Thomas
Source: http://www.flickr.com


Laboratorium
Author: ZnaneNieznane.pl
Source: ZnaneNieznane.pl


Jeśli natomiast cały czas zdrowo się odżywiasz i oprócz tego ćwiczysz, raczej nie schudniesz w przeciągu tygodnia więcej aniżeli 0,5 kg.

Kiedy będziesz szukać dodatkowych danych na wątek poruszany w niniejszym poście, to wejdź tu opiekunka osób starszych gdynia - na pewno te artykuły też Cię zaintrygują!

To oczywiście hipotetyczne założenia i będą zależeć nie wyłącznie od tego, jak wygląda Twa aktualna dieta, lecz też od Twej przemiany materii, wydatku energetycznego jak też pracy hormonów.


Za nieduża podaż kalorii spowoduje, iż zapewne szybko stracimy zbędne kilogramy, jednak będzie to proces niezbyt trwały jak też miażdżący nasze zdrowie - nie ominą nas: tzw. efekt jo-jo, komplikacje hormonalne, strata mięśniowej masy jak też przybranie na powrót tkanki tłuszczowej. Jeżeli częstokroć trenujemy i stosujemy rozmaite rodzaje wysiłku, poczynając od aerobowego po treningi siłowe, wówczas nie ma potrzeby redukowania kalorii w naszej diecie. Jeżeli jednakże nasz wydatek energetyczny w ciągu dnia nie jest za wielki, potrzebny może być niewielki deficyt kaloryczny. Przebieg odchudzania przyśpieszy na pewno odpowiedni trening. Dobre efekty daje niewątpliwie trening siłowy, albowiem podkręca metabolizm i spala nadwyżkę tłuszczowej tkanki.
By podwyższyć jego skuteczność, warto skrócić czas pauz pomiędzy seriami a także delikatnie zmniejszyć ciężar a równocześnie wykonywać większą liczbę powtórzeń. Poza treningiem siłowym ważny będzie też tzw. trening interwałowy.

Tags: trening, efekt, kłopot