Przyjęcie dla znajomych - w ogródku czy też w mieszkaniu z pysznymi potrawami


Zapraszając przyjaciół do swojego domu nie można zapomnieć o przygotowaniu pysznego posiłku oraz napojów. Grono przyjaciół na pewno lepiej będzie się bawić gdy rozmowie będą towarzyszyły przekąski. Jeśli nie posiadamy zbyt dużego talentu do gotowania możemy skorzystać ze stron internetowych z przepisami.


W mieszkaniu czy w ogródku?

Przygotowując spotkanie z najbliższymi dobrze wziąć pod uwagę kulinarne preferencje gości.

Ten tekst jest niesłychanie ciekawy, nieprawdaż? Jeśli też Twoje zdanie jest podobne, to niewątpliwie pomocne artykuły (https://niwki.pl/produkt/olej-lnu-zlocistego/) okażą się dla Ciebie potrzebne.

Dużą gafą będzie przygotowanie jedynie takich dań, których odwiedzający nie może zjeść przykładowo z powodu alergii. Dobrze jest uprzednio dowiedzieć się czego nie lubią lub nie mogą jeść nasi goście bądź czy możemy proponować im alkoholowe drinki. Zimową porą i późną jesienią nie ma zbyt dużego wyboru co do miejsca przyjęcia znajomych, ponieważ na dworze panują ujemne temperatury. Latem i na wiosnę mamy większe pole do popisu. Możemy ugościć przyjaciół w domu, na balkonie czy też w ogródku. Warto zainwestować w porządnego grilla aby móc się cieszyć smacznymi potrawami w ogródku.

Posiłki na świeżym powietrzu

zobacz przepis
Author: Fotolia
Source: Fotolia
Grillowanie jest jedną ze zdrowszych form przygotowywania jedzenia. Produkty nie są nasączone tłuszczem po smażeniu, ani nie są pozbawiane wielu ważnych substancji jak w przypadku długotrwałego gotowania. Jedyną wadą tego typu gotowania jest dym, który w przypadku grilla węglowego czasem może dać we znaki i za mocno zmieniać zapach potraw. Aby posiłek nie był zbyt tłusty i ciężkostrawny możemy urozmaicić posiłek innymi daniami. Sałatka do grilla ze świeżych warzyw będzie idealnym sposobem żeby zrównoważyć posiłek. Także grillowane owoce można grillować tak, żeby potem zaserwować je w postaci deseru. Z grillowanych warzyw może być stworzona pyszna i aromatyczna sałatka do grilla.

Gdy nie ma ładnej pogody

Jeśli nie mamy szansy by zaprosić znajomych do ogrodu z powodu warunków pogodowych czy też dlatego, że mieszkamy w centrum, możemy tak samo smacznie przyjąć znajomych w mieszkaniu. Makaron ze szparagami (zobacz na stronie zupa-krem, bądź własnej roboty pizza są świetnymi potrawami na późne zimowe przyjęcia.

Zaciekawił Cię nasz post? Zapraszamy Cię tym samym jeszcze dalej (https://apteka.sloneczna24.pl/kosmetyki.html) - do naszej następnej witryny. Tam czekają na Ciebie zajmujące newsy.

Jeśli nie chcemy podawać ciepłych i czasem pracochłonnych potraw możemy przygotować proste i szybkie przekąski. Znajomi z pewnością będą zadowoleni z sałatek lub mini kanapek.


Każdy posiłek to idealna szansa aby pokazać talenty kulinarne i spędzić chwilę w ulubionym towarzystwie znajomych. Organizując przyjęcie warto o tym pamiętać i również zachęcić innych do pomocy. Wspólne gotowanie to doskonała zabawa dla ludzi w każdym wieku.

Tags: drinki, smak, pizza, posiłki