Problemy młodych mam po porodzie naturalnymi siłami, jak w takich przypadkach może pomóc operacja krocza.


Poród siłami natury może spowodować znaczne uszkodzenia w organizmie kobiety, które w późniejszym okresie czasu mogą przyćmić radość z macierzyństwa i komfort życia. Mają także ogromne znaczenie na życie seksualne i czerpanie z tego satysfakcji, a w praktyce problemy takie dotykają sporą ilość kobiet. Szacuje się, że ponad osiemdziesiąt porodów może się zakończyć mniejszymi lub większymi uszkodzeniami narządów rodnych.


estetyka-intymna.pl
Czasami dochodzi do pęknięć i rozciągnięć, a w przypadku nacięcia robią się brzydko wyglądające blizny. Może to być przyczyną wielu nie zawsze przyjemnych objawów. U części kobiet mogą się pojawić bóle podczas współżycia, często występuje także problem z nietrzymaniem moczu. W tego typu sytuacjach należy podjąć leczenie, aby przywrócić stan narządów rodnych do właściwego wyglądu (poznaj na stronie). Niekiedy wystarczy odpowiednio dobrany komplet ćwiczeń, systematycznie wykonywane wzmacniają mięśnie i sprawiają, że zmiany, które powstały w czasie porodu zaczynają się cofać. Lecz w wielu przypadkach będzie to niewystarczające i niezbędny będzie odpowiedni zabieg.

Masz chęć przeczytać więcej analogicznych informacji? Jeśli tak, to sprawdź to użyteczne omówienie (https://koncentrator-tlen.pl/naprawa-i-serwis-koncentratorow-tlenu), ponieważ także Cię zapewne zaciekawi.Generalnie zabieg plastyki polega na przywróceniu anatomicznego kształtu narządów rodnych, które zostały zaburzone w czasie rodzenia czy z powodu jakiejś wrodzonej wady. Operacja taka jest trwała i może dać doskonałe efekty, lecz kolejne ciąże czy ciężka praca fizyczna mogą zniwelować jej skuteczność. Do plastyki krocza kobieta musi być odpowiednio przygotowana, tak jak do każdej innej operacji. Przede wszystkim niezbędne będzie dokładne zbadanie przez specjalistę, który na podstawie wywiadu oraz stanu zdrowia będzie kwalifikował do zabiegu. Operacja taka nie trwa dużo czasu, ale po jej zakończeniu bardzo ważny jest pierwszy okres rehabilitacji. Gojenie się rany trwa czasami nawet do kilku tygodni i dopiero jak wszystko będzie dobrze można zacząć współżycie (strona z cennikiem na estetyka-intymna.pl). Bardzo duże znaczenie ma także systematyczna higiena operowanego miejsca, rany należy dokładnie dezynfekować i suszyć, jeżeli natomiast pojawią się jakieś bóle, to zalecane będzie stosowanie zwykłych środków.

Tags: poród, higiena, zabieg