Poważny temat - co sądzisz na temat zabiegach in-vitro? Trzeba o tym dyskutować.


Jakkolwiek niewiele się o tym jeszcze pisze, w obecnych czasach coraz większa ilość kobiet ma kłopoty z zajściem w ciążę. Co negatywnie wpływa na kwestię naszej płodności i czy można temu zaradzić? In-vitro to zdecydowanie ciężki temat, ale okazuje się, iż musi się z nim zmierzyć coraz większa ilość Polek. Co ma niedobry wpływ na naszą płodność? W współczesnych czasach między innymi fakt, iż kobiety często odkładają decyzję o urodzeniu dzieci na odległą przyszłość. Jeszcze kilkadziesiąt lat wstecz kobiety zwykle rodziły dzieci przed dwudziestym piątym rokiem życia.


badanie usg
Author: Lech Karol Pawłaszek
Source: http://www.flickr.com
To z punktu widzenia biologii niewątpliwie najlepszy czas na płodzenie dzieci. Tymczasem teraz rzadko która dziewczyna świadomie decyduje się na dziecko przed trzydziestką. Zwykle chcemy najpierw zrobić karierę, osiągnąć pozycję i odłożyć sporo pieniędzy. Niewątpliwy wpływ na odkładanie na później decyzji o płodzeniu dzieci mają również sprawy finansowe - praktycznie każdy normalny człowiek zdaje sobie sprawę z tego, że aby utrzymać dziecko, potrzeba naprawdę dużo pieniędzy i odpowiednie warunki bytowe. Dziewczyny coraz częściej odkładają decyzję o rodzeniu dzieci, a czas non stop ucieka. Co robić w takich sytuacjach? Niewątpliwie fajnym pomysłem będzie test na płodność. Nawet jeżeli nie chcesz mieć w danej chwili dziecka, niewątpliwie warto go wykonać. Dzięki niemu od razu będziesz wiedzieć, czy w ogóle, a jeżeli tak to pod którymi warunkami będziesz miała szansę na dziecko. Jeżeli bowiem test na płodność wykaże, że nie możesz posiadać dziecka albo że Twoje szanse na zapłodnienie nie są wielkie, wtedy trzeba od razu zacząć leczenie. Dzięki temu będziesz miała zdecydowanie większe szanse na urodzenie dziecka w przyszłości. Jeśli jednak terapia nie przyniesie efektów, wtedy zostaje Ci tylko klinika in vitro.


ciąża
Author: Sarah Zucca
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli tylko terapia (zobacz również terapia dla dda) in vitro nie jest sprzeczne z Twoimi poglądami, jest to z pewnością najlepszy sposób na posiadanie wymarzonego dziecka. Praktycznie możesz być pewna, iż klinika in vitro da Ci wielki komfort, a lekarze otoczą Cię świetną opieką. Tam, z ich pomocą oraz ze wsparciem swojego partnera będziesz w stanie zajść w wymarzoną ciążę. Terapia in vitro to sposób, który daje wielką nadzieję bardzo dużej ilości par. Dzięki temu zabiegowi już mnóstwo par na świecie zdołało spłodzić swoje wymarzone dzieci - jeśli zatem zależy Ci na urodzeniu dzieci, niewątpliwie nie powinnaś się wahać.

Tags: Ciąża, kobiety, dzieci, terapia