Po co przedsiębiorcom certyfikat GOST R


Każdy kraj ma pewne normy, atesty, bez których nie mógłby prawidłowo funkcjonować. Nie chodzi tu jedynie o system norm prawnych, kodeks praw, a raczej o normy związane z wyrobem konkretnych produktów czy ich przetwarzania.


Są one związane również z tym, co na terenie danego kraju mogą robić przedsiębiorstwa z innych państw. Normy te pokazują, jakie warunki powinny zostać spełnione przez firmy z innych krajów by one sam bądź też ich towary mogły funkcjonować na konkretnym rynku. Tego dotyczy między innymi certyfikat gost -> certyfikat gost na Federacja Rosyjska stworzyła swój GOST a w krajach Europy mamy na przykład norma ISO. Różnice jak wiadomo są, ale mimo wszystko możemy powiedzieć, że są to analogiczne rozwiązania. Tak, więc jeśli chcielibyśmy podbijać swoimi produktami rynek rosyjski trzeba mieć akredytację w postaci tego certyfikatu.

Atest GOST R potrzebny od zaraz
Konferencja
Author: ITU Pictures
Source: http://www.flickr.com

W dzisiejszych czasach bardzo istotna jest jakość produktu. Nie można jednak firmom wierzyć na słowo.

Jeśli chcesz poznać coś faktycznie niecodziennego? Nie ma jakiegokolwiek kłopotu - spójrz na to (http://www.efematic.pl/rozwiazania/) a satysfakcja będzie zapewnione.

Dziś wszystko trzeba sprawdzić, przeliczyć, by mieć stu procentową pewność, że to, co przekazujemy klientowi jest dla niego dobre. Tak, więc we wszystkich krajach poszczególne rzeczy muszą mieć stosowne certyfikaty. Do takich należy np. na obszarze Federacji Rosyjskiej certyfikat gost . Przedsiębiorstwa, jak również niektóre produkty mające certyfikat GOST R mogą funkcjonować na terenie Rosji. Jest to równoznaczne z tym, że przeszły one różne testy jakości oraz te dotyczące bezpieczeństwa produktu. W naszym kraju również przedsiębiorcy z innych państw muszą postarać się o certyfikaty, które umożliwią im działanie na polskim rynku. Otrzymanie jakiegokolwiek certyfikatu wiąże się z długą procedurą.

Ale duża część firm polskich ma bardzo dobre standardy, z powodu wymogów, panujących w naszym państwie, z tego powodu otrzymanie zagranicznych certyfikatów nie jest bardzo czasochłonne. Jednak trzeba mieć na uwadze fakt, że taka certyfikacja nie jest dozgonna, co pewien czas – konkrety są w przepisach, musimy odnowić tego typu akredytację. Zdarza się, że w pewnych okolicznościach akredytacja zostaje wycofana. Najczęściej wiąże się to z chorobami zwierząt, a bywa, że z wadliwą serią produktów. Nie mówiąc już o stosunkach politycznych między państwami. Tak, więc musimy, wypuszczając towar na zagraniczny rynek, przewidywać nie tylko zalety, ale też minusy takiego rozwiązania.

Tags: firmy, normy, testy jakości