Pit o numerku 38 - a więc, "co to bywa?" oraz "dla kogo to bywa?"


Jak każda osoba co pracuje oraz ukończyła osiemnasty roczek życia, także i ty jesteś zmuszony wewnątrz tym roku wypełnić w dobry sposób znaną deklarację typu PIT. Masz na to równe 4 miesiące od zakończenia wcześniejszego roku kalendarzowego.
VAT
Author: Emiliano García-Page Sánchez
Source: http://www.flickr.com


zawód


pit 38
Author: krakow4u.pl


Dla jakich osób jednakże bywa tak naprawdę składana tego typu deklaracja? Czy każdziutką spośród nich można rozliczyć z małżonkiem, a jeżeli nie, to którą to konkretnie? W jaki metodę uzupełnić ogólnie deklarację PIT, spoglądając na jakiegoś typu inny przykład niż podstawowy PIT o numerze trzydzieści siedem? To wszystko i jeszcze bardziej dużo dowiesz się z naszego nowego artykułu!


Nasz pisany dzisiaj temat rozpoczniemy od odpowiedzi na pierwsze pytanko we wstępie, nawiązującego do wspomnianej dzisiaj deklaracji podatkowej, czyli dokładnie: Dla jakiej osoby jednak jest tak naprawdę składana tego rodzaju deklaracja? A więc, odpowiedź bywa łatwiutka oraz na pewno wiele osób ją kojarzy, chociaż nie każdziutki posiadał już wraz z nią styczność (na przykład z powodu bycia niepełnoletnim albo od samiutkiego początku osiągnięcia pełnoletności bycia osobą bez żadnej pracy) - oczywiście rozmowa tu o instytucji zwanej Urzędem Skarbowym, którego w skróceniu przezywamy najbardziej często po prostu Skarbówką.

Przechodząc do sedna kwestii - ta proponowana strona prezentuje nieco inny punkt widzenia na tę kwestię, niż to zostało przedstawione w artykule, który w tym momencie przeglądasz.

Co do drugiego pytania we wstępie, a więc: czy każdą deklaracje można po rozliczać wraz z małżonkiem - odpowiedź brzmi "Nie", gdyż istnieją PIT-y, które uzupełnia się wyłącznie samemu. Pojedynczym spośród nich bywa PIT 38, który rozliczamy z tak zwanych dochodów Kapitałowych.
Jak w przypadku każdziutkiej deklaracji, tak i tutaj posiadamy ułatwienia w uzupełnieniu jej w formie programiku do PIT-ów, wewnątrz którym to mamy wydziergane kroczek po kroku jak uzupełnić calutki wniosek.

Tags: wniosek, temat, deklaracja