Jak leczą pijawki?


Pojęcie medycyny naturalnej w Polsce jest nieustannie kontrowersyjne. A przecież akupunktura, która w naszym kraju orzekana jest jako metoda alternatywna, w krajach azjatyckich uważana jest za tradycyjną i konwencjonalną. Jeszcze niedawno podobnie było z zabiegami z wykorzystaniem pijawek. Pacjent, który informował lekarza o zabiegu hirudoterapii często spotykał się z ironicznym komentarzem.
Apteka symbol
Author: Nicolas Raymond
Source: http://www.flickr.com
Obecnie sytuacja ta przedstawia się inaczej, szczególnie, że leczenie pijawkami w wielu krajach (np. Niemczech, Szwajcarii) traktowana jest jak zabieg leczniczy.

Wciąż masz wielkie kłopoty z odnalezieniem dobrej oferty? Nie martw się - sprawdź te propozycje (http://latkowski.pl/), one na pewno Cię nie rozczarują.

Mało tego, zabieg przeprowadzany jest równolegle z zaleceniami lekarza prowadzącego. Największe sławy korzystają z zabiegów z wykorzystaniem pijawek leczniczych które często gwarantują lepsze efekty pod kątem zdrowia jak również w wyglądzie i są w stanie zapłacić za to kilkaset dolarów za jeden seans.

Pijawki stosowano już w czasach starożytnego Egiptu. Nasi przodkowie twierdzili, że wysysają z człowieka złą krew, dlatego samopoczucie po nich jest tak wspaniałe. Działały na wiele schorzeń i przypisywano im zbawienną moc. Szczególnie, że pijawki wydzielają endorfiny, co wpływa na lepszy nastrój po ich zastosowaniu. Człowiek jakiś pogodniejszy, weselszy. Nic więc dziwnego, że pijawki stają się ponownie modne.Gdzie poszukiwać informacji o pijawkach lekarskich? Oczywiście w internecie, wystukując w wyszukiwarce interesujący nas temat, czyli: jak leczą pijawki ? Dobrym źródłem informacji są także krewni i przyjaciele. Nie zaszkodzi zasięgnąć porad czy znają dobry gabinet albo mają dobre zdanie o osobie, która stawia pijawki. A dobre jest rozważyć ten krok gdyż lista schorzeń leczonych Hirudo medicinalis jest imponująca i obejmuje: żylaki i zakrzepowe zapalenie żył, hemoroidy, procesy starzenia, trudno gojące się rany, obrzęki powypadkowe, nadciśnienie i niedociśnienie i wiele, wiele innych.


Klinika leczenia niepłodności
Source: www.gyncentrum.pl
Hirudoterapeuci uważają, że pijawki warto sobie postawić nawet wtedy, gdy nic człowiekowi nie dolega. Albo wydaje mu się, że, że nic mu nie dolega. Chorzy mogą nic o chorobie nie wiedzieć, a pijawka się „dowie” natychmiastowo i dolegliwość zlikwiduje, zanim ta zdąży się ujawnić.

Tags: zabieg, akupunktura, człowiek