Pełnowartościowa Dieta i codzienny ruch: poznaj sprawdzone sposoby na perfekcyjne ciało i znakomite zdrowie.


Często kiedy ktoś spyta nas, czy marzymy o tym aby być zdrowi i piękni, stwierdzamy: „pewnie, że tak!”. Ale kiedy zostanie przedstawione drugie pytanie: co robimy, aby takimi się stać – nie raz zalega grobowa cisza...

sport to zdrowie
Author: Leo-setä
Source: http://www.flickr.com
Co należy zrobić, aby mieć perfekcyjne ciało i dobre zdrowie?

Mówi się, że każdy jest tym, co spożywa. Sporo prawdy zawiera w sobie to spostrzeżenie.Jedzenie, które codziennie przyjmujemy może odżywiać nasze ciało, dodawać mu mocy albo wręcz odwrotnie: przyczyniać się do rozwoju stanów chorobowych i niszczyć nasze ciało.Co rujnuje, a co buduje nasze zdrowie?

Odpowiednia dieta jest podstawą naszego dobrego samopoczucia. Pamiętajmy, że powinniśmy jeść dużo jarzyn i owoców. Z roślin warzywnych niezmiernie zalecane dla naszego |zdrowia są: ogórki, szpinak, rukola, brokuł a także roszponka. Wyśmienicie odkwaszają organizm. Dzięki ich właściwościom jesteśmy mniej narażeni na intensyfikację stanów zapalnych, powstanie komórek rakowych, groźnych zmian skórnych, unikamy również problemów związanych ze skutkami otyłości.

Zaciekawił Cię ten post? To świetnie, ponieważ oryginalny wpis (https://innerharmony.pl/kategoria-produktu/krople/) zawiera zbliżone informacje do prezentowanych.

Wśród odkwaszających owoców na pierwszym planie jest cytryna. Aby zachować młody wygląd i uchronić zdrowie należy z rana wypić szklankę wody z cytryną. To naprawdę skutkuje!

A co powinniśmy usunąć z naszego jadłospisu?

Pierwszy na liście kilerów dobrego samopoczucia jest cukier. Cukier zakwasza nasz organizm, przyczynia się do powstawania stanów zapalnych, rozwoju patologicznych komórek rakowych, otyłości, cukrzycy czy chronicznego zmęczenia. Do produktów bardzo zakwaszających zaliczają się też: biała mąka, biały ryż, żółty ser czy kawa. Aby zachować dobre zdrowie powinniśmy unikać tych produktów albo chociaż znacznie ograniczyć ich spożycie. Więcej szczegółów znajdziesz tu: strona internetowa

Ruch to zdrowie!

dieta i sport
Author: iStock
Source: iStock
Jednak odpowiednia dieta to nie wszystko. Równie istotny jest codzienny ruch. Aby nasze ciało było przez długi czas młode a także zadbane powinniśmy podnieść się z kanapy, zgasić telewizor i zacząć codziennie ćwiczyć. Na naszą kondycję wspaniale wpłynie jazda na rowerze, jogging, pływanie oraz zwykłe przysiady, robione tuż po wstaniu. Jeśli sami nie jesteśmy mocno zawzięci, by codziennie praktykować wybraną aktywność fizyczną – spotkajmy się z przyjaciółmi na wspólne bieganie, granie w siatkówkę albo piłkę nożną. Pamiętajmy, że to, czy będziemy posiadać znakomite zdrowie i piękne ciało zależy tylko od naszej woli!

Tags: zdrowie, dieta, ciało, organizm