Operacja zatok przynosowych – czy można przewidzieć wynik?


Wykonane w minionych latach badania wykazały, że na długotrwałe zapalenie zatok cierpieć może nawet co dziesiąty Europejczyk. Dla chorych, u jakich leczenie farmakologiczne jest nieskuteczne, ratunkiem pozostaje endoskopowa operacja.


wyniki endoskopowej operacji na ogół są świetne.
Soki owocowe
Author: Arya Ziai
Source: http://www.flickr.com


Jednak w niektórych przypadkach przykłada się do niej zbyt duże nadzieje. Obecnie możemy przewidzieć, u jakich chorych efekt zabiegu będzie zadowalający, a u jakich nie (sprawdzony chirurg naczyniowy w Poznaniu - pco-poznan.pl). Zapalenie zatok definiuje się jako przebieg zapalny błony śluzowej nosa, jaki cechują przejawy takie jak: wydzielina z nosa, ból bądź rozpieranie w odcinku twarzy i upośledzenie węchu. Do rozpoznania niezbędne jest stwierdzenie typowych zmian w endoskopowym badaniu albo tomografii komputerowej. Wykonywanie badania RTG zatok nie jest obecnie rekomendowane w ramach procesu diagnostycznego. Znaczenie zasadnicze w terapii przeciągłego zapalenia zatok mają sterydy donosowe oraz środki wody morskiej . U pacjentów, u których rozpoznano alergię, wskazane jest również włączenie leków przeciwhistaminowych. Jeżeli takie leczenie daje poprawę, powinno zostać kontynuowane (dowiedz się więcej o fess w Poznaniu na pco-poznan.pl). W przeciwnym przypadku pacjenta powinno się skierować do profesjonalisty otolaryngologa, który szacuje zasadność włączenia antybiotykoterapii bądź sterydoterapii.


skarpetki
Author: Scott Akerman
Source: http://www.flickr.com


FESS Poznań albo przez poniektórych zwana FEOZ, jest leczeniem operacyjnym wykonywanym w przypadku długotrwałego zapalenia zatok i polipów nosa.
Zabieg ten realizuje się ją w znieczuleniu ogólnym oczyszczając zatoki przynosowe ze zmian polipowatych czy zapalnych poprzez nozdrza przednie. Możemy w ten sposób zoperować wszelakie zatoki przynosowe. W razie choroby pomoże profesjonalny chirurg - (stenoza kanału kręgowego) naczyniowy Poznań.

Tags: konie, wyniki, palenie