Od jakiegoś czasu istnieje w Polsce perspektywa dla osób samotnych i mniej zamożnych na lepsze życie


Jak podają źródła w roku 2030 niemal dwa miliony ludności będzie w wieku osiemdziesięciu lat. Takie prognozy mają się ziścić jeśli nadal będzie występował w naszym kraju tak niski przyrost naturalny.


Author: Sam Howzit
Source: http://www.flickr.com


To nie główne zmartwienie naszych rządzących. Polski system ubezpieczeń społecznych nie oferuje pewnych gwarancji na przyzwoite życie na emeryturze niemal nikomu. Emerytury, które już dziś wypłacane są emerytom są zdumiewająco niskie. I nie ma co liczyć, że będzie lepiej (czytaj o rencie dożywotniej).

Zaciekawił Cię ten artykuł? Wejdź na odsyłacz (https://lapinskakredyty.pl/posrednictwo-finansowe-bialystok/), w tamtym miejscu z pewnością znajdziesz jeszcze więcej faktów na temat, który Cię zaciekawił.

Na przeciw tym problemom wyszedł sejm. W 2014 roku obowiązuje ustawa na temat odwróconego kredytu hipotecznego. Ustawa umożliwia otrzymywanie innych wpływów z tytułu własnej nieruchomości, którą przekazujemy instytucjom bankowym. W zamian ferowana jest renta dożywotnia. Wprowadzone przepisy regulują całkowicie nowy mechanizm finansowy, który w UE i w Stanach Zjednoczonych cieszy się ogromną popularnością głównie wśród ludzi starszych. Decydując się na skorzystanie z czegoś podobnego, jak odwrócona hipoteka kalkulator (zobacz jak obliczyć wynagrodzenie netto) okaże się świetnym urządzeniem, by dokładnie policzyć zestawienie zysków i strat (dowiedz się więcej o odwróconej hipotece na stronie Trzeba dokładnie skupić uwagę na szeregu niebezpieczeństw z tym związanych. Głównym dylematem jest wartość nieruchomości. Powinna być on szacowna przez licencjonowanych ekspertów i nie budzić najmniejszych zastrzeżeń. Senior może także poprosić o wycenienie ceny nieruchomości przez eksperta zarekomendowanego przez rodzinę lub znajomych.
W Polsce jest wiele banków i instytucji finansowych oferujących podobne usługi finansowe.


Trzeba jednak wybrać oferenta na wskroś godnego polecenia. Wiele pseudo banków i instytucji para finansowych pasożytuje na ufności osób w podeszłym wieku, zainteresowanych tą formą dodatkowego zysku i proponuje im nie dobre warunki dożywotniej renty.

Tags: bank, system, urząd