O tych standardowych i tych wyszukanych formach reklamy zewnętrznej - skondensowany przewodnik


Początki reklamy sięgają ponoć czasów starożytnych, lecz dopiero wynalazek Gutenberga stał się przełomem. Teraz z ogromnym sentymentem spoglądamy na plakaty z początku XX stulecia i jednocześnie pytamy, jak wyglądałyby ulice naszych miejscowości bez kolorowych tablic. Przeciętny obywatel przypuszcza, że z każdym miesiącem przybywa billboardów czy telebimów, lecz świetnie wie, że postępu niepodobna zatrzymać.

bilboard
Source: flickr.com
Billboardy stoją wzdłuż najruchliwszych tras, aby reklama mogła dotrzeć do jak największej liczby potencjalnych zleceniodawców. Im bliżej wojewódzkich miast, tym tych tablic bywa więcej, a kierowcy i pasażerowie stojący na światłach mimowolnie spoglądają na reklamowane towary bądź usługi - tutaj. Tuż obok znanych nam billboardów pojawiają się także telebimy, które o wiele łatwiej przyciągają uwagę przypadkowych przechodniów czy pań czekających na autobus. Króciuteńkie prezentacje reklamują spółki i galerie handlowe, a czasami informują dyrektorów o możliwości skorzystania ze wspomnianej formy reklamy, zatem np. wyrazy telebim żary dostrzeżemy nie tylko w internecie, lecz i na dużym kolorowym ekranie w centrum miasta.

Gdy mówimy o reklamie zewnętrznej, to obowiązkowo musimy wspomnieć o co prawda mniej popularnych, ale bądź co bądź wykorzystywanych nośnikach reklamy.

Aktualnie dostęp do nowych informacji jest niesamowicie ważny, więc zobacz wpis z www, gdyż mówi on o zbliżonej kwestii.

W dużych miastach na ściankach wiat autobusowych można nierzadko zauważyć tzw. citylighty. Różnokolorowe podświetlane tablice mają głównie przyciągnąć uwagę kobiet i mężczyzn czekających na autobus bądź tramwaj. Jeśli drogi są zakorkowane, pasażerowie się niecierpliwią, a zabawne przekazy reklamowe mogą bardzo mocno utkwić w podświadomości poszczególnych osób.telebim
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Przeważnie prezesi stawiają na najpopularniejsze nośniki reklamy i używają wyrażeń typu telebimy kujawsko-pomorskie oraz billboardy Wrocław, żeby zacząć promować dane towary, usługi lub sklepy. Dodatkowo można także zainwestować w jakąś nieszablonową formę reklamy. A mianowicie, np. autoserwisy nierzadko umieszczają przy szosach karoserie aut z epoki PRL-u wraz z tablicami zawierającymi stosowne informacje, tj. nazwę zakładu, numer kontaktowy oraz adres. Takie postępowanie, jak twierdzą specjaliści, może przynieść spore korzyści danemu reklamodawcy, ponieważ im bardziej fantazyjny bywa pomysł na reklamę, tym większa szansa, że zwykły obywatel łatwiej go będzie pamiętał.

Tags: ulica, informacje, tramwaj