O polskich miastach – jest wzrost a może gorzej?


Nasze miasta naprawdę zmieniły się nie do poznania. Jeszcze nie tak dawno, w początkach dziewięćdziesiątych prezentowały się jak czarno-białe fotografie, szarzyzna bowiem była wszędzie. Lata zaniedbań i braku pomysłu na zagospodarowanie przestrzenne, spowodowało, iż nawet dzisiaj widać te negatywy.

Widok z dołu na biurowiec
Author: Christian Schnettelker
Source: http://www.flickr.com
Jednocześnie, dzisiejsi architekci również dość często zawodzą nas swoimi pomysłami. Jest nudno i bez pomysłu. Niemniej, jest lepiej, na pewno ładniej i schludniej.

W każdym państwie są pewne niedociągnięcia, które albo wychodzą od razu (jak w przypadku brzydoty architektonicznej), albo później (gdy trochę gdzieś pomieszkamy zauważymy irytujące sprawy, zwyczaje). To nic odkrywczego, jednakowoż my jako Polacy musimy wstydzić się właśnie od razu. Relikty przeszłości, a także nowe projekty – brzydkie, jaskrawe, beznadziejnie ulokowane porażają swoją bylejakością. Identycznie, galerie handlowe, wiele z nich prezentuje się okropnie, są postawione w złym miejscu, a poza tym „zabijają” mniejsze interesy. Sprawdź też: .

Co jednak ciekawe, w tym szaleństwie jest jakiś sposób, gdyż faktycznie
Budynki o oryginalnej budowie
Author: Rob Deutscher
Source: http://www.flickr.com
wiele projektów zasługuje na szacunek. Pozostając przy temacie galerii handlowych, należy wspomnieć o fantastycznej inwestycji we Wrocławiu – odnowiona Renoma to autentyczna perła architektury. To prawda, zbudowana jeszcze przed wojną, za czasów, gdy Wrocław był niemieckim miastem (Breslau), lecz w kilku ostatnich latach była coraz bardziej zaniedbana, jednakowoż perfekcyjna renowacja spowodowała, że budynek ten dostał drugie życie. Tak samo przedstawia się sytuacja z tak zwanym wrocławskim „Serowcem”, czyli jedna z budowli Politechniki Wrocławskiej. Ten akurat budynek to bardzo współczesne dzieło, zbudowane od podstaw.

Powstałe od zera zachwyca fachowców z wielu krajów. Ponadto, wielkie miasta zdecydowanie poszerzyły swoją ofertę w kwestii miejsc do spędzenia wolnego czasu. Bary (sieciówki czy małe kawiarenki), dyskoteki, puby, to wszystko sprawia, iż oferta miejska w dziedzinie gastronomii i kulinariów jest zdecydowanie ciekawsza niż kiedyś. Tak samo, dostęp do powierzchni biurowych, gdzie można prowadzić szkolenia, apartamenty, coraz bardziej nowoczesne, klimatyzowane i z dostępem do internetu- >>>.

Jeżeli masz chęć dowiedzieć się więcej na opisywany temat, kliknij na odnośnik tutaj - informacje tu zawarte są niezwykle interesujące.

W dużych miastach dostępne są też szkolenia, które prowadzone są we wspaniałych, na światowym poziomie, warunkach (przykładowo, sale konferencyjne we Wrocławiu.

Tags: budynek, galerie handlowe