O polskich miastach – jest wzrost a może gorzej?


Nasze miasta naprawdę zmieniły się nie do poznania. Jeszcze nie tak dawno, w początkach dziewięćdziesiątych prezentowały się jak czarno-białe fotografie, szarzyzna bowiem była wszędzie. Lata zaniedbań i braku pomysłu na zagospodarowanie przestrzenne, spowodowało, iż nawet dzisiaj widać te negatywy.
Widok z dołu na biurowiec
Author: Christian Schnettelker
Source: http://www.flickr.com
Jednocześnie, dzisiejsi architekci również dość często zawodzą nas swoimi pomysłami. Jest nudno i bez pomysłu. Niemniej, jest lepiej, na pewno ładniej i schludniej.

W każdym państwie są pewne niedociągnięcia, które albo wychodzą od razu (jak w przypadku brzydoty architektonicznej), albo później (gdy trochę gdzieś pomieszkamy zauważymy irytujące sprawy, zwyczaje). To nic odkrywczego, jednakowoż my jako Polacy musimy wstydzić się właśnie od razu. Relikty przeszłości, a także nowe projekty – brzydkie, jaskrawe, beznadziejnie ulokowane porażają swoją bylejakością. Identycznie, galerie handlowe, wiele z nich prezentuje się okropnie, są postawione w złym miejscu, a poza tym „zabijają” mniejsze interesy. Sprawdź też: .

Co jednak ciekawe, w tym szaleństwie jest jakiś sposób, gdyż faktycznie
Budynki o oryginalnej budowie
Author: Rob Deutscher
Source: http://www.flickr.com
wiele projektów zasługuje na szacunek.

Stworzyliśmy dla Ciebie następne przyciągające notki na interesujący Cię dział. Wejdź do kolejnego tekstu oraz czytaj wpis ubezpieczenie upraw rolnych.

Pozostając przy temacie galerii handlowych, należy wspomnieć o fantastycznej inwestycji we Wrocławiu – odnowiona Renoma to autentyczna perła architektury. To prawda, zbudowana jeszcze przed wojną, za czasów, gdy Wrocław był niemieckim miastem (Breslau), lecz w kilku ostatnich latach była coraz bardziej zaniedbana, jednakowoż perfekcyjna renowacja spowodowała, że budynek ten dostał drugie życie. Tak samo przedstawia się sytuacja z tak zwanym wrocławskim „Serowcem”, czyli jedna z budowli Politechniki Wrocławskiej. Ten akurat budynek to bardzo współczesne dzieło, zbudowane od podstaw.Powstałe od zera zachwyca fachowców z wielu krajów. Ponadto, wielkie miasta zdecydowanie poszerzyły swoją ofertę w kwestii miejsc do spędzenia wolnego czasu. Bary (sieciówki czy małe kawiarenki), dyskoteki, puby, to wszystko sprawia, iż oferta miejska w dziedzinie gastronomii i kulinariów jest zdecydowanie ciekawsza niż kiedyś. Tak samo, dostęp do powierzchni biurowych, gdzie można prowadzić szkolenia, apartamenty, coraz bardziej nowoczesne, klimatyzowane i z dostępem do internetu- >>>. W dużych miastach dostępne są też szkolenia, które prowadzone są we wspaniałych, na światowym poziomie, warunkach (przykładowo, sale konferencyjne we Wrocławiu.

Tags: budynek, galerie handlowe