Nie zapomnij o rozliczeniu z podatku dochodowego (PIT) za 2015 rok


Każdy zdobywany prawnie dochód, niezależnie od tego czy jest to przychód z pracy zawodowej, z renty lub również z emerytury musi zostać uwzględniony w rocznym rozliczeniu podatkowym, inaczej w Pit 2016.


rozliczanie podatków
Author: Dave Dugdale
Source: http://www.flickr.com
By rozliczyć się z podatku dochodowego trzeba wypełnić stosowny formularz PIT - , który można zdobyć w Urzędzie. Z podatku dochodowego muszą wyliczać się zarówno osoby prywatne, jak również rozmaite instytucje, przedsiębiorstwa czy również firmy. Brak rozliczenia podatkowego prowadzi do bardzo sporych konsekwencji, są to z reguły sankcje karne w postaci finansowej, takie jak na przykład grzywna, jednak nie rozliczenie się z podatku może także doprowadzić do kary odebrania wolności.

Prócz rozliczenia się z podatku trzeba również (kliknij, zobacz, sprawdź) pamiętać o tym, by uczynić to w dobrym terminie. W bieżącym roku 2016 Pit 2016 należy rozliczyć do końca kwietnia. Wypełniony formularz należy oddać do Urzędu Skarbowego.

Jeżeli nie wiesz jakim sposobem poprawnie rozliczyć PIT to zdołasz skorzystać z pomocy wykwalifikowanych osób. W Urzędach Skarbowych wolno dostać rozliczenie PITU oddając 1 procent z rozliczenia. Nie jest to dużo, a dzięki temu masz pełne przekonanie, iż Twój PIT bez wątpliwości pozostanie należycie i odpowiednio rozliczony. Zdołasz również skorzystać z pomocy innych osób, jakie wiedzą jakim sposobem rozliczyć PIT. Coraz więcej osób decyduje się dziś również na samoistne rozliczenie podatku, bowiem dziś wolno skorzystać z rozmaitych programów komputerowych, które pozwalają odpowiednio zrealizować oraz rozliczyć PIT.


formularze podatkowe
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.com
Stosowanie z takich programów jest istotnie proste, bo są one banalne w obsłudze, i także mają klarowną i przejrzystą instrukcję, która przeprowadzi Cię przez następne kroki wypełniania i szacowania PITu - . Multum z tych programów dostępnych jest bezwarunkowo za darmo, wobec tego za wzięcie takiego programu na swój komp oraz skorzystanie z niego nie uiścisz ani złotówki.

Tags: program, Urząd Skarbowy, kary, podatek, formularz, renty